ŁEBA I USTKA RYWALIZUJĄ NA MORZU

0
578

Miasta Łeba oraz Ustka powracają do rywalizacji na morzu. W najbliższy weekend 27 i 28 sierpnia 2011r. odbędą się Regaty Morskie, w których udział wezmą reprezentanci samorządów: Miasta Łeby, Miasta Ustka, Miasta Słupsk oraz Gminy Słupsk. Największa rywalizacja, będzie rozstrzygała się między miastami Łeba i Ustka, których to kapitanami drużyny będą Burmistrz Miasta Łeby Andrzej Strzechmiński oraz Zastępca Burmistrza Miasta Ustka Ryszard Kwiatkowski.

Samorządowcy mają do dyspozycji szybkie łodzie regatowe typu Delphia 24. Start pierwszego etapu będzie na redzie Portu Łeba w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 9.00, start drugiego etapu na redzie Portu Ustka w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 9.00. Puchary dla zwycięzców zostaną wręczone w Porcie Jachtowym w Łebie 28 sierpnia o godz. 18.00.

Równolegle odbędą się regaty klasy otwartej, do której organizatorzy zapraszają każdą łódź i chętnych żeglarzy. Zapisy do 26 sierpnia (piątek) do godziny 16.00 pod numerem telefonu 504 247 615. Impreza ma zapoczątkować coroczną tradycję międzymiastowych regat morskich, gdzie poprzez sportową rywalizację miasta będą miały okazję wspólnie zrealizować żeglarski pierwiastek promocyjny własnego regionu.

Paweł Dąbrowski
Asystent Burmistrza Miasta Łeby

Komentarze