Kolejna projekcja w „Kinie pod żaglami” – żagle w służbie nauki

0
540

W czwartek 14 listopada o godz. 17 w siedzibie POZŻ w Gdyniodbędzie się trzecie spotkanie w ramach cyklu „Kino pod żaglami”. Zaprezentowany zostanie film „Oceania” – morskie laboratorium” opowiadający o pracy żaglowca „OCEANIA” – statku badawczego Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Gościem specjalnym będzie dr hab. profesor nadzwyczajny IO PAN pani Joanna Szczucka, która opowie o projektach realizowanych na tej jednostce.  Na spotkaniu obecni będą również uczestnicy wypraw na „OCEANII”.

 

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie  z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

 

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Wstęp wolny.

 

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: http://www.pozz.org.pl/.

 

 

Komentarze