Karolina Winkowska mistrzynią świata freestyle 2012!

0
732

Wielkie gratulacje ślemy Karoli za fenomenalna końcówkę Pucharu Świata PKRA.

Właśnie zakończyła się ostatnia edycja rozgrywana na drugim końcu świata w Nowej Kaledonii. Nasz zawodniczka wygrała wczoraj pojedynczą eliminację a dziś potwierdziła swoją mistrzowską formę wygrywając podwójną eliminację. Dzięki temu rzutowi na taśmę Karolina została MISTRZYNIĄ ŚWIATA FREESTYLE 2012. Jak zażarta była rywalizacja między dziewczynami niech świadczą ich wyniki punktowe. Karolina zebrała 5560pkt i wyprzedziła o raptem 5 punktów Brunę Kajiya a Giselę Pulido o 55pkt.

Warto również dodać, że Helena Brochocka zakończyła te zawody tuż za podium. Dzięki temu uplasowała się na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej. Wielka szkoda, że Asia Litwin nie mogła pojawić się na ostatnich dwóch przystankach PKRA i walczyć o podium. Jej absencja spowodowała, że zakończyła sezon na 4 miejscu.

Ostateczne wyniki Pucharu Świata PKRA 2012 poniżej:

1. Karolina Winkowska POLSKA 5560pkt

2. Bruna Kajiya BRAZYLIA 5555pkt

3. Gisela Pulido HISZPANIA 5485pkt

4. Joanna Litwin POLSKA 3710pkt

6. Helena Brochocka POLSKA 3075pkt

Wśród panów rywalizacja była równie zacięta przy czym o tytuł mistrzowski walczyło dwóch zawodników: Alex Pastor (Hiszpania) i Youri Zoon (Holandia). W podwójnej potrzeba było dogrywki, aby wyłonić mistrza. Wygrał Holender. Trzecie miejsce zajął Alberto Rondina (Włochy).

Zdjęcia dzięki uprzejmości PKRA.

Źródło: http://pskite.pl/ 

Komentarze