Jachty ORC finiszują w Nord Stream Race

0
370

„Outsider” wczoraj przybył jako pierwszy na metę – „To był fantastyczny wyścig, pierwsze 600 mil mieliśmy idealne warunki dla naszego jachtu, wiatr z południowego zachodu zapewnił naszej załodze dużo frajdy. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się dopłynąć do Sankt Petersburga, to było coś co chciałem zrobić od dawna. Wielkie podziękowania dla władz imigracyjnych, byli bardzo przyjaźni i nawet wręczyli nam szampana na powitanie!”

Dzisiejszy dzień przyniósł sporo nowości. Z radością informujemy, że „Haspa Hamburg” o 13.30 przekroczył linię mety.

Niestety dla załogi jachtu ” Blagodarnost 2 „dzień był mniej udany. 30 mil morskich przed metą musieli zrezygnować z udziału w regatach z powodu problemów ze sztagiem. Obecnie jacht zbliża się do Petersburga na silniku.  

Dzień wcześniej członkowie „UCA” musieli zrezygnować w wyniku problemów z silnikiem – „Decyzja, by przerwać regaty nie była łatwa. Rozmawialiśmy o naszych opcjach przez dwie godziny. Po konsultacjach z mechanikami z Niemiec i kilku nieudanych próbach odpalenia silnika, postanowiliśmy się poddać. Nawigacja nie stanowiła problemu, ale hydraulika jest zupełnie uzależniona od elektryczności. Cóż, bywa i tak – powiedział Stefan Matschuck.

Ostatnim jachtem z grupy ORC pozostał „Nordic Falcon”, który obecnie znajduje się około 100 mil od mety.

Klasa Swan 60, która wystartowała dzień po grupie ORC, minęła właśnie 2/3 trasy. Obecnie na prowadzeniu jest zespół z Wielkiej Brytanii. Nad ranem skipper Adrian Stead przekazał nam wieści – „Obecnie wieje ok. 22 węzłów, wszystkie łódki idą pod spinnakerami”. Trochę za czołówką płynie Team Europa, która znalazła się w strefie bez wiatru.

Fot. World Wide Images

Więcej informacji: http://www.nord-stream-race.com/eng

 

.

Komentarze