Jachtowe baterie słoneczne

0
652

Baterie słoneczne firmy SunWare dostępne w wersjach 12 V i 24 V produkowane są w Niemczech, a ich dystrybucją na obszarze Nowej Zelandii i południowego Pacyfiku zajmuje się firma Lusty and Bundell Ltd – główny dostawca wysokiej jakości produktów i rozwiązań na jachty.

„Niesamowitą cechą produktów firmy SunWare jest ich wydajność” – potwierdza przedstawiciel firmy Lusty and Bundell, Andy Samways. „Niewiarygodne, że udało im się stworzyć serię paneli słonecznych cienkich i elastycznych, ale jednocześnie wytrzymałych nie ograniczając przy tym w żaden sposób ich mocy”.

„Niewątpliwie, jachtowe panele SunWare’a znajdują się wśród najmocniejszych i najwydajniejszych na rynku”

SunWare korzysta wyłącznie z wysokiej jakości fotoogniw  i Nowoflonu – specjalnej warstwy fluoropolimerowej.

„Mimo że Nowoflon oferuje taką samą przezroczystość jak szkło, jest odporny na promieniowanie UV, charakteryzuje się również odpornością na uszkodzenia mechaniczne” – dodaje Samways. „Oznacza to dużo dłuższą i bezawaryjną pracę urządzenia bez ryzyka zranienia się kawałkiem szkła”.

Moduły słoneczne firmy SunWare są również całkowicie odporne na sól oraz wodę morską. Montowane są na płycie grubości 1mm wykonanej ze stali nierdzewnej V4A. Całość zamknięta jest w malowanej proszkowo, białej obudowie pokrytej Nowoflonem.

Dla jeszcze lepszej ochrony, obudowa baterii jest 5mm większa niż płyta na której montowane są ogniwa. To, w połączeniu z zaokrąglonymi krawędziami i super-płaską konstrukcją, sprawia że bateria nie przeszkadza w swobodnym poruszaniu się po pokładzie, ani nie powoduje zakleszczania, czy przecierania się lin.

Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo podczas chodzenia po panelach słonecznych, nawet przez niedoświadczonego żeglarza, SunWare opracowało specjalną powierzchnię. Charakteryzuje się ona bardzo dobrymi właściwościami antypoślizgowymi nawet gdy jest mokra. Powłoka z Nowoflonu powoduje, że produkt jest odporny na zabrudzenia i nawet najtrudniejsze plamy mogą zostać zmyte w łatwy sposób przy użyciu węża lub podczas kolejnego deszczu.

Panele słoneczne firmy SunWare przeznaczone na jachty, dostępne są w oddziałach firmy Lusty and Brundell, lub za pośrednictwem światowych sieci sprzedaży sprzętu jachtowego.

 

Komentarze