Jacht Klub Kamień Pomorski triumfuje w Świnoujściu !

0
466

 

Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej czyli Klubowych Mistrzostw Polski PZZ . Regaty odbyły się w dniach 25-26.06.2016 w Świnoujściu na Zatoce Pomorskiej.

Na starcie stanęło 12 zespołów z klubów z całej Polski, w tym wielu utytułowanych zawodników jak Zbroja, Stańczyk czy Szymik. To między nimi miała rozegrać się walka o zwycięstwo w 2 eliminacji Klubowych Mistrzostw Polski i objęcie prowadzenia w tabeli ligi.
Od pierwszego biegu zdecydowanie najlepiej radził sobie zespół Amica JK Kamień Pomorski pod wodzą znanego regat meczowych Patryka Zbroi który wygrał 4 wyścigi. Równie dobrze żeglowały zespoły DTP PMT Szczecin Szymona Szymika oraz niespodziewanie dobry początek zanotowały załogi HRM JKW Poznań (Piotr Harasimowicz) i KZ Sztorm Warszawa (Szymon Jabłkowski). W końcówce jednak dobry rytm odzyskał faworyt i lider klasyfikacji generalnej Marek Stańczyk z Rainmaker MBSW Giżycko awansując z wyścigu na wyścig tak aby finalnie zakończyć regaty na 3 miejscu. Doskonałym finiszem popisała się również młoda załoga AWF Katowice z Wiktorem Kobryniem za sterem, która wygrywając ostatni wyścig awansowała na wysokie 6 miejsce. Zważywszy na fakt że w pierwszych majowych regatach zakończyli regaty na 13 miejscu, awans jest sensacyjny.

Słabszy występ zaliczyły załogi z Yacht Klub Sopot (obrońcy tytułu z sezonu 2015) oraz Dżygit z Białegostoku, które w poprzednich regatach zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce !

Pełne wyniki 2 rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, Świnoujście:

1. Amica JKKP Kamień Pomorski – 11 pkt
2. DTP Polish Match Tour TŻR Szczecin – 13 pkt
3. Rainmaker Racing Team MBSW Giżycko – 14 pkt
4. KŻ Sztorm Regatta Team Warszawa – 14 pkt
5. HRM Racing Team JKW Poznań – 16 pkt
6. Yacht Club Sztag AWF Katowice – 17 pkt
7. PG Racing AZS Politechnika Gdańska – 18 pkt
8. Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit Białystok – 19 pkt
9. Windward Szkoła Żeglarstwa JKM Gryf Gdynia – 22 pkt
10. Yacht Club Sopot – 25 pkt
11. Baltic Trans YC Rewa – 27 pkt
12. Procad Racing Team GKŻ Gdańsk – 27 pkt

W klasyfikacji generalnej na czele pozostał zespół MBSW Rainmaker Giżycko minimalnie wyprzedzając DTP PMT TZR Szczecin i Amica JKKP Kamień Pomorski.

Ranking Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej po 2 rundach:

 

Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, USA, Wielka Brytania i Włochy organizują podobne projekty od zeszłego roku.

W tym roku zaplanowane są dwie imprezy Sailing Champions League. Pod koniec sierpnia w rosyjskim St. Petersburgu rozegrane zostaną eliminacje w których wystąpią załogi z miejsc 2 i 3 Polskiej Ekstraklasy. Mistrz Polski kwalifikuje się bezpośrednio do Finału Champions League w drugiej połowie września w Porto Cervo na Sardynii, gdzie poznamy klubowego mistrza świata.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są Polish Match Tour (MT Partners) oraz GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

 

Komentarze