ISAF 2011 – Rosiński Open Yachting – rozpoczęcie sezonu

0
530

Regaty mają też zimową nazwę Winter Match Races, które rozegrane zostaną w Brindisi na akwenie Wind Stadium już 25 lutego.
W regatach tych udział wezmą zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Chorwacji, Włoch oraz z Polski. Mimo, że Brindisi leży daleko na południu to nie spodziewamy się wysokich temperatur w lutym dlatego też mam nadzieję, że rywalizacja będzie zacięta a na wodzie będzie gorąco.
Decyzja o rozpoczęciu sezony meczowego jeszcze w zimie została powzięta w związku z celami załogi na sezon 2011, które postawiono na bardzo wysokim poziomie. Bez wczesnych startów, dużej ilości treningów oraz olbrzymiego zaangażowania zbliżenie się choćby do nich będzie mało realne.
Dlatego też zaraz po regatach w Brindisi załoga Rosiński Open Yachting weźmie udział w czterodniowym treningu meczowym na jachtach Beneteau First 7,5. Są to przyjemne w obsłudze jachty ze spinakerem symetrycznym doskonale znane naszym rywalom dlatego też musimy je trochę opływać.

141_

W ten sposób już w pierwszej połowie marca Rosiński Open Yachting wykona pięć procent planu startów na sezon 2011 oraz trzy procent planu treningowego. Jest to tak naprawdę rozgrzewka przed tym co dopiero ma nastąpić i to zarówno na arenie międzynarodowej jak i w kraju.

Specjalnie dla Match Racerów z polski i z zagranicy oraz dla wszystkich żeglarzy, którzy dopiero chcieliby rozpocząć przygodę z Match Racingiem, czy to jako z dyscypliną główną, czy też jako dyscypliną dającą dodatkowe przygotowanie do żeglarstwa flotowego, Open Yachting przygotowuje bogaty program imprez, szkoleń i treningów dostępnych dla wszystkich od sezonu 2011.
Więcej szczegółów wkrótce ale najpierw trzymajcie kciuki z polską załogę meczową, która jako pierwsza rozpocznie rywalizację w sezonie 2011.
Pozdrawiam wszystkich za Open Yachting team.

Kpt. Krzysztof Rosiński

Komentarze