Inauguracja cotygodniowych regat w Szczecinie

0
237

Czternaście jachtów zgłosiło się 10 lipca 2013 do inauguracyjnych wyścigów „Regat w każdą środę” rozgrywanych w Szczecinie na akwenie treningowym przed przystaniami żeglarskimi zlokalizowanymi przy ulicy Przestrzennej. Wśród startujących byli zarówno wytrawni żeglarze regatowi, weterani szczecińskich regat, jak i żeglarze, którzy tylko okazjonalnie uczestniczą w imprezach sportowych.

Silny wiatr zapewnił emocjonującą rywalizację na krótkiej trasie rozstawnej na Jeziorze Dąbie Małe.

Wszystkie trzy wyścigi wygrał Patryk Zbroja ze swoją załogą na jachcie typu Tom 28 max, pochodzącym z aktualnie stacjonującej w Szczecinie flotylli jachtów przeznaczonych do regat meczowych. O następne miejsca walczyli znani szczecińscy regatowcy: Marcin Mrówczyński na Antidotum, Michał Jabłoński na Exocet, Artur Pomorski na Smyczku, Olek Waszkiewicz na Master 3 i Henryk Kałuża na jachcie Harry.

Szczegółowe wyniki wyścigów i zdjęcia z trasy regat można oglądać na stronie gplus.to/WKazdaSrode. Informacje z trasy regat były na bieżąco transmitowane w serwisie twitter.com/WKazdaSrode.

Do przeliczania wyników był stosowany po raz pierwszy w Polsce system wzorowany na nowym angielskim handicapie dla jachtów turystycznych NHC. Jego ważną cechą jest ewolucyjny charakter wyróżnika przeliczeniowego, który dostosowuje się do rzeczywistych osiągów jachtu, na tle konkretniej flotylli.

Andrzej Armiński, który „Regaty w każdą środę” zainicjował i organizuje pod patronatem JK AZS, zaprasza do udziału wszystkie jachty balastowe, zarówno turystyczne jak i regatowe. Udział w regatach jest bezpłatny, a nagrody przewidziano zarówno dla zwycięzców poszczególnych wyścigów jak i dla najlepszych jachtów całego cyklu. Każdej środy, aż do 9 października 2013 w godzinach popołudniowych rozgrywane będą trzy krótkie wyścigi. Aby się zgłosić wystarczy wysłać SMS.

Komentarze