II Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego „Sport pomiędzy reglamentacją a liberalizacją”

0
413

19 kwietnia 2013 roku w Gdańsku na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego. Pragniemy, aby w tym roku główny temat naszych rozważań stanowiły wybrane aspekty międzynarodowego prawa sportowego i jego wpływ na regulacje krajowe, a także rosnący z roku na rok poziom zainteresowania organów Unii Europejskiej sferą szeroko pojętej aktywności fizycznej człowieka wynikający z uznania istotnej roli sportu we współczesnym społeczeństwie europejskim.

Naszym celem jest dogłębna analiza dotychczasowych regulacji prawnych, a także kierunków rozwoju prawa sportowego z perspektywy jego roli społecznej i gospodarczej. Konferencja stanowić będzie również doskonałą okazję aby zwrócić uwagę na zagadnienia dotyczące prawnych aspektów działalności międzynarodowych organizacji sportowych, ich autonomii, przepisów przez nie stanowionych oraz uprawnień do uznaniowego podejmowania decyzji. Jednocześnie mamy nadzieję umożliwić bezpośrednią ocenę funkcjonowania wspomnianych regulacji, a także zwrócić uwagę i zachęcić do dyskusji nad stale zwiększającą się ilością zagrożeń i wyzwań przed nimi stojących, takich jak doping, rasizm czy korupcja.

Z ogromną przyjemnością ELSA Gdańsk pragnie zaprosić do wzięcia udziału w wydarzeniu przedstawicieli świata nauki, władz publicznych, sportowców, prawników praktyków, oraz studentów prawa i uczelni sportowych ze wszystkich ośrodków akademickich Polski. Możemy zapewnić, że nie zabraknie również wspaniałych atrakcji w nadmorskim klimacie. Rozwój intelektualny, źródło rzetelnej wiedzy z zakresu prawa sportowego, satysfakcja oraz niezapomniane wrażenia zagwarantowane są tylko w Gdańsku – największym nadbałtyckim ośrodku naukowym i kulturalnym w Polsce.

Wstęp jest wolny, poprzedzony rejestracją. Szczegóły Konferencji, w tym dokładny zarys tematyczny można znaleźć na stronie www.prawo-sportowe.eu.

Komentarze