Ian Walker i Sam Davies nominowani do nagrody ISAF

0
396

 

Ian Walker, kapitan zwycięskiej drużyny Volvo Ocean Race 2014-2015, oraz Sam Davies, kapitan żeńskiej załogi Team SCA, zostali nominowani do prestiżowej nagrody ISAF – żeglarz roku w kategorii mężczyzn i kobiet.

 

 

Walker, dwukrotny medalista olimpijski, w 12-tej edycji zdobył trofeum Volvo Ocean Race – do trzech razy sztuka. Regaty zakończyły się 27 czerwca br. w Göteborgu.

 

„Zwycięstwo w VOR to nie tylko szczególna chwila dla mnie, ale również wyjątkowy moment w historii sportu Abu Dhabi.” – powiedział Walker. – „Volvo Ocean Race to ogromne wyzwanie psychiczne i fizyczne, jestem bardzo dumny, że udało mi się pójść w ślady niektórych z moich bohaterów z dzieciństwa, takich jak Sir Peter Blake. Wygranie wyścigu kosztowało mnie osiem lat ciężkiej pracy, ale bez świetnego zespołu nie da się nic osiągnąć. Bycie nominowanym do tytułu żeglarza roku jest wielkim przywilejem.”

 

Sam Davies, jako kapitan drużyny SCA, została nominowana w kategorii żeńskiej.

Załoga dowodzona przez Davies była pierwszą w ciągu dekady, która wzięła udział w VOR. Panie zainspirowały nowe pokolenie kobiet, szczególnie historycznym zwycięstwem  z etapu 8 w Lorient – zespół Team SCA stał się pierwszą żeńską drużyną, która wygrała ten etap wyścigu w ciągu 25 lat.

 

Nagrody zostaną wręczone 10 listopada br. w Sanya (Chiny), miejscem silnie związanym z Volvo Ocean Race, które żeglarze odwiedzili w lutym tego roku po zakończeniu etapu  3.

 

Nominację do nagrody otrzymał również Giles Scott, mistrz świata w klasie Finn.

 

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Rick Tomlinson, Ricardo Pinto

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa news@volvooceanrace.com

Komentarze