I Polonijne Mistrzostwa Świata w żeglarstwie

0
509

POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI PRZY WSPÓŁUDZIALE POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO ORAZ BURMISTRZÓW MIAST – GIŻYCKA I PISZA ORGANIZUJĄ W MARINIE „WROTA MAZUR” W DNIACH 31 LIPCA – 1 SIERPNIA 2013 ROKU NA JEZIORZE ROŚ, W RAMACH ODBYWAJĄCEGO SIĘ W GIŻYCKU XXII ŚWIATOWEGO POLONIJNEGO SEJMIKU OLIMPIJSKIEGO PKOL – I POLONIJNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W ŻEGLARSTWIE.

Regaty będą rozgrywane jednego dnia w turze przedpołudniowej i popołudniowej. Zakłada się, że (w przypadku DOBRYCH warunków pogodowych, rozegranych zostanie 2 wyścigi przed południem i dwa po południu). Minimum dla regat to rozegranie 2 wyścigów.

Organizatorzy przygotowali dla żeglarzy jednakowe jachty „Delphia 21”, zabezpieczyli stronę techniczną regat, zadbali o bezpieczeństwo  i ufundowali medale oraz specjalne upominki dla zwycięzców i uczestników. Załogi składać się będą z 3 osób  – reprezentantów środowiska polonijnych i Polaków, którzy potwierdzą swój pobyt za granicami Polski. Organizatorzy umożliwią również start w regatach (w roli  członków załóg) osobom, które mieszkają aktualnie w Polsce ale byli lub są członkami polonijnych organizacji. Sternikami łodzi muszą być osoby, które przebywają stale lub czasowo poza Polską.

Szczegółowe zawiadomienie o regatach zostanie ogłoszone w następnym komunikacie na stronach PZŻ, PKOl i w prasie polonijnej.

Honorowy Patronat nad regatami objął Prezydent RP Bronisław Komorowski!

Źródło: www.pya.org.pl

Komentarze