I Memoriał Andrzeja Reymana

0
621

W dniu 29.09.2012 na Przystani Klubu Żeglarskiego Rewska Szkuta w Rewie przy ul. Morskiej 56.1 odbędą się regaty I memoriału Andrzeja Reymana. Regaty rozegrane zostaną na łodziach kl. Puck, które zabezpieczy organizator i rozegrane zostaną na akwenie Zatoki Puckiej w okolicach Rewy. Na łodziach wystartują przyjaciele Andrzeja.

Program regat:

9:00 – 9:30 przyjmowanie imiennych zgłoszeń

9:30 – 9:40 losowanie łodzi

9:40 – 10:10 odprawa sterników

10:10 – 10:40 klarowanie łodzi i dopłynięcie do startu

10:40 – 13:30 wyścigi

13:30 posiłek

14:00 zakończenie regat, rozdanie nagród

obraz nr 1

Andrzej Reyman znany w środowisku żeglarskim, był żeglarzem, którego  starzy przyjaciele pamiętają z Okeya, byłej klasy, na której wychowało się wielu znanych żeglarzy, między innymi Mateusz Kusznierewicz. Andrzej był wieloletnim działaczem zasiadającym w najwyższych władzach Polskiego Związku Żeglarskiego. Wzorowo sędziował najwyższe rangą regaty rozgrywane w Polsce, w tym wiele imprez rangi mistrzostw świata i mistrzostw kontynentu. Czynił to zawsze z wielkim oddaniem, pełnym profesjonalizmem i przede wszystkim mając na uwadze dobro startujących żeglarzy. Był członkiem Prezydium PZŻ, organizatorem żeglarstwa sportowego na Wybrzeżu, sekretarzem Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Wychował wiele pokoleń żeglarzy regatowych i sędziów. Całym sercem i życiem związany był z żeglarstwem. Pamiętamy go jako dobrego Przyjaciela i wspaniałego Człowieka całkowicie oddanego rozwojowi swej ukochanej dyscypliny.

 

Zapraszamy do Rewy na regaty poświęcone jego pamięci, które organizuje jego kolega Janusz Frąckowiak. Będzie to wspaniała okazja by powspominać Andrzeja w gronie jego Przyjaciół.

Fot. Natalia Drabińska

 http://www.pozz.org.pl

Komentarze