Gutek oficjalnie na starcie Vendée Globe !!!

0
662
obraz nr 1

Gutka nie było dzisiaj w Paryżu, ale 5 października będzie na pewno na konferencji prasowej w Sopocie./ Fot. V. Crutchet/DPPI

 

Dwudziestu zawodników, w tym Polak, Zbigniew Gutkowski, na starcie regat Vendée Globe – już niebawem rusza siódma edycja legendarnych regat dookoła świata.

 

10 listopada we francuskim porcie Les Sables d’Olonne po raz siódmy wystartuje wokółziemski wyścig samotników Vendée Globe. Ostateczna lista uczestników została dziś podana na konferencji prasowej w Paryżu.

 

Na liście znalazł się Zbigniew Gutkowski, ostatni z zakwalifikowanych zawodników oraz pierwszy Polak w historii na starcie tych wyjątkowych regat. Non stop, samotnie, dookoła świata, w regatach – najtrudniejsze wyzwanie w żeglarskim świecie, będzie realizacją kolejnego celu w jego żeglarskiej karierze po zajęciu drugiego miejsca w roku 2011 na mecie regat Velux 5 Oceans – również samotnych, ale etapowych. „Jestem bardzo dumny, że mogę być częścią tej historii, a finisz w czasie poniżej 100 dni byłby naprawdę dobry” – mówi Gutek.

 

obraz nr 2

Start Gutka w regatach Vendée Globe to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego żeglarstwa. Trzymajcie kciuki ! / Fot. Polish Ocean Racing

20 zawodników to liczba wyjątkowa, biorąc pod uwagę współczesne realia ekonomiczne, ale w historii tego wyścigu nie jest to wcale ewenement. Na starcie zobaczymy zawodników sześciu narodowości z absolutnej światowej czołówki, tak więc można śmiało powiedzieć, że Gutek jest w bardzo dobrym towarzystwie.

 

Więcej informacji i szczegółów dotyczących udziału Zbigniewa Gutkowskiego w tej wyjątkowej imprezie podanych zostanie 5 października na konferencji prasowej w Sopocie.

 

Oficjalna strona regat to http://www.vendeeglobe.org.

A tutaj piszą o Gutku:

http://www.vendeeglobe.org/en/news/article/1432/gutek-20th-skipper-at-the-start.html

http://www.vendeeglobe.org/en/news/article/1431/the-best-participants-list-ever-for-the-7th-vendee-globe.html

Komentarze