Gutek gra z Orkiestrą

0
725

Zbigniew „Gutek” Gutkowski, ambasador programu ENERGA Sailing wraz z całym zespołem wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznego finału można wylicytować wyjątkowy rejs z Francji do Polski na jachtach ENERGA i ENERGA 2. Licytacje dwóch dwuosobowych zaproszeń na jachty Gutka potrwają od 7 do 21 stycznia 2013 r.

W niedzielę 13 stycznia już po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórka pieniędzy trwa również za sprawą aukcji internetowych. W tym roku wraz ze sztabem Jurka Owsiaka pieniądze zbiera team ENERGA Sailing. Wystawia on do licytacji dwa dwuosobowe rejsy na jachtach ENERGA w maju 2013 roku. Fundusze uzyskane z aukcji będą przekazane WOŚP, która w tym roku zbiera środki na ratowanie życie dzieciom i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

 – Zachęcam do licytacji rejsu ze mną na pokładach jachtów ENERGA. Jacht ENERGA to najnowocześniejsza i najszybsza jednostka jednokadłubowa w Polsce – żeglarski regatowy bolid F1, zaś ENERGA 2 to legenda światowego żeglarstwa i uczestniczka wielu prestiżowych regat. Ten, kto wylicytuje rejs ze mną i teamem ENERGA Sailing, będzie mógł przeżyć niesamowitą przygodę, tym ciekawszą, że na półmetku trasy przesiądzie się z jednego wspaniałego jachtu na drugi. Zapraszam gorąco do wspólnego z ENERGA Sailing wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwarantuję Wam niezapomniane wrażenia. To będzie niezwykła przygoda, podczas której przekonacie się przez te kilka dni jak wygląda życie sportowca na morzu. – mówi Zbigniew Gutkowski.

obraz nr 1

Fot. Robert Hajduk / Shuttersail.com

Jedyna taka okazja, czyli morska przygoda na trasie Cherbourg – Gdańsk

Dwa tygodnie, od 7 stycznia 2013 r. potrwa licytacja rejsu dla 4 osób ze Zbigniewem Gutkowskim na jachcie ENERGA i ENERGA 2. Rejs rozpocznie się w porcie Cherbourg, na północy Francji i potrwa od 7 – 10 dni. Termin startu szacowany jest na 20 maja 2013 roku (data ta może ulec zmianie). Czterech zwycięzców licytacji (dwa dwuosobowe zespoły) będzie miało niepowtarzalną okazję wypróbować dwa jachty ENERGA i ENERGA 2 na trasie Cherbourg – Kilonia i Kilonia – Gdańsk. Oba jachty zmierzające z Francji do Polski będą mogły przyjąć po dwóch pasażerów. Pierwsza para przepłynie dystans jachtem ENERGA z Cherbourga do Kilonii, następnie wymieni się z drugą parą w Kilonii przesiadając się na jacht ENERGA 2 na trasie Kilonia – Gdańsk. Tym sposobem każdy z zespołów będzie mógł porównać wrażenia z żeglugi obydwoma jednostkami.

Jachty ENERGA, jedyne tej klasy jednostki w Polsce, popłyną  dla WOŚP

Gutek zaprosi na pokład jachtów ENERGA i ENERGA 2, czterech żeglarzy, amatorów morskiego żeglowania, gotowych przeżyć niesamowitą przygodę i jednocześnie wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zwycięzcy aukcji będą mieli niezwykłą szansę żeglowania na jedynych znajdujących się w polskich rękach jachtach klasy IMOCA Open 60 – osiemnastometrowych, regatowych jednostkach.  ENERGA to jacht, który, który bił rekordy prędkości oraz brał udział w najbardziej prestiżowych regatach żeglarzy samotników, Vendée Globe. Aktualnie jest to najnowocześniejsza i najszybsza jednostka jednokadłubowa w PolsceNatomiast ENERGA 2, to historyczny jacht Bagages Superior, na którym Alan Gautier wygrał okołoziemskie regaty Vendée Globe w 1993 roku. Wśród sukcesów, które ma na swoim koncie ta jednostka jest także fantastyczne drugie miejsce w regatach Velux 5 Oceans, które wywalczył Zbigniew Gutkowski dwa lata temu.

obraz nr 2

Fot. Robert Hajduk / Shuttersail.com

Dwie licytacje i dwie łódki, czyli dla WOŚP w ramach programu ENERGA Sailing

Licytacji podlegają dwa podwójne zaproszenia na około tygodniowy rejs z Gutkiem na trasie Cherbourg – Gdańsk. Aukcja zawiera przelot do Cherbourga, noc w hotelu, rejs na jachcie ENERGA i ENERGA 2 oraz powrót z Gdańska. Nagrodę ufundował inicjator i sponsor programu ENERGA Sailing, Grupa ENERGA, wspierająca Zbigniewa Gutkowskiego w realizacji sportowych wyzwań oraz promująca żeglarstwo w Polsce. Rejs ze Zbigniewem Gutkowskim to szansa na doskonalenie swoich umiejętności pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych polskich żeglarzy regatowych. Żeglujący od 10 roku życia Gutek trenował m.in. w kadrze narodowej, dwa razy opłynął świat. Jego największym sportowym sukces to ukończenie prestiżowych okołoziemskich regat samotników „Velux 5 Oceans” na doskonałym drugim miejscu. Obecnie Zbigniew Gutkowski zaliczany jest w kraju i na świecie do ścisłej czołówki skiperów dużych łodzi regatowych.

Program, którego Gutek jest ambasadorem, ma na celu popularyzację żeglarstwa, jako dyscypliny sportowej oraz sposobu rekreacji. Dzięki niemu firma, poprzez umożliwianie startów jachtu ENERGA w światowej klasy regatach oraz aktywizowanie dzieci i młodzieży, chce zachęcać do uprawiania żeglarstwa i promować je wśród Polaków, jako świetny sposób spędzania wolnego czasu.

Warunki uczestnictwa w rejsie z Gutkiem

Zwycięzcy każdej z dwóch aukcji oraz ich osoby towarzyszące muszą spełniać określone przez team ENERGA Sailing warunki. Muszą być pełnoletni. Konieczne jest również zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia tygodniowego rejsu na sportowym jachcie ENERGA. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania paszportu lub dowodu osobistego w trakcie podróży. Zwycięzcy aukcji przed rejsem zobowiązują się do przestrzegania zasad panujących na jachcie oraz poleceń kapitana.

Jak wylicytować rejs na jachtach ENERGA?

Od uczestnika licytacji wymagane jest zarejestrowanie się na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/ i następnie odszukanie aukcji za pomocą wyszukiwarki – należy wpisać „REJS Z GUTKIEM NA JACHTACH ENERGA I ENERGA 2”. W polu „Licytuj” należy wpisać swoją propozycję. Status swojej licytacji można sprawdzać w zakładce „Moje zakupy”. Po zakończeniu licytacji każdy jej uczestnik otrzyma e-mail, ten kto wygra, uzyska w nim informacje o tym, jak i ile zapłacić na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Linki do wystawionych aukcji:

http://aukcje.wosp.org.pl/2-rejs-z-gutkiem-na-jachtach-energa-i-energa-2-i728091

http://aukcje.wosp.org.pl/rejs-z-gutkiem-na-jachtach-energa-i-energa-2-i727993

Źródło: http://energasailing.pl

Komentarze