Gratka dla fanów sportów ekstremalnych! – 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL!

0
417

PRODUKCJE RED BULL MEDIA HOUSE NA 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL!

Z początkiem maja (10-19.05.2013) startuje festiwal filmów dokumentalnych z całego świata Planete+ Doc Film Festival, a wśród pokazów produkcje Red Bull Media House: „Storm Surfers 3D” oraz „Where The Trail Ends”. Historie, które będzie można obejrzeć w warszawskiej Kinotece, opowiadają o bohaterach, przekraczających granice własnych możliwości. W obu filmach najlepsi na świecie zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności, mierząc się z bezwzględną naturą.

17 maja wszyscy chętni mogą wyruszyć w filmową podróż w nietknięte wcześniej przez surferów wody Oceanu Spokojnego, a 18 maja zobaczyć kręcony przez trzy lata rowerowy spektakl w wykonaniu mistrzów MTB. Miłośnicy ekstremalnych sportów nie będą zawiedzeni – przed Wami produkcje, będące syntezą ciężkiej pracy i talentu, niezwykłej scenerii oraz technologii, dzięki której przekazywane są chwile i emocje.

„Storm Surfers 3D” to opowieść o dwóch przyjaciołach – legendarnych surferach, którzy wypływają 75 km od brzegów Australii w poszukiwaniu najwyższych i najbardziej niebezpiecznych fal na świecie. Pragnąc zmierzyć się z żywiołem, Ross Clarke-Jones oraz podwójny mistrz świata Tom Caroll, ryzykują życiem i poznają potęgę oceanu. Projekcja 3D wciąga widzów, by razem z nimi poskromić fale.

Chęć poznania nieodkrytych dotąd zakątków na Ziemi, kieruje także freeriderami z „Where The Trail Ends”. Charakter zdobywców pcha ich ku podnóżom Andów, do Salty w Argentynie, na Pustynię Gobi w Chinach, do Nepalu i Królestwa Mustang. Podejmują wyzwania na strzelistym wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej – miejsca wielkiego górskiego freeride’u, boleśnie karzącego za najdrobniejsze błędy. “Widzowie zobaczą dokładnie to, co my przeżyliśmy podczas kręceniu filmu. To opowieść z pierwszej ręki. To historia o tym, ile poświęcenia wymagało dostanie się do tych miejsc i przekaz odczuć towarzyszących niesamowitej jeździe!” – mówi Darren Berrecloth, bohater filmu, uważany za jednego z najwybitniejszych freeriderów na świecie.

 

POKAZY OBU FILMÓW ODBĘDĄ SIĘ W WARSZAWSKIEJ KINOTECE (UL. PL. DEFILAD 1)

 

  • „STORM SURFERS 3D” zostanie zaprezentowany 17 maja o 22:00, bilety do nabycia za 19 zł od 3 maja w kasach Kinoteki.
  • Pokaz „WHERE THE TRAIL ENDS” odbędzie się 18 maja o 23:30 w ramach Nocy Muzeów w warszawskiej Kinotece – wstęp wolny!

fot. Red Bull Content Pool

Komentarze