Film o Leonidzie Telidze na DVD

0
686
Andrzeja Minkiewicza już kojarzycie – to ten pracowity matador od Przegladu Filmów Żeglarskich, jeden z tych, którym się chce. Bardzo lubię i cenię takich. Niedawno, dokładnie 6 listopada zapraszał Was na tą atrakcyjną imprezę – http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2094&page=0
Zbliżają się Święta Bozego Narodzenia i wiele z Czytaczek i Skrytoczytaczek SSI zachodzi w głowę, co by tu położyć swemu chłopcu pod choinkę. Nie łamcie sobie główek – Miłe Koleżanki. Andrzej podpowiada.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
____________________
Witam Don Jorge,
Miło mi poinformować, iż w ślad za organizacją Przeglądu Filmów Żeglarskich zacząłem się zajmować działalnością wydawniczą także w tym temacie. Zapytywany wielokrotnie, przez osoby odwiedzające spotkania filmowe, o możliwość zakupu niektórych tytułów na dvd i obejrzenia w domowym zaciszu, postanowiłem spróbować coś zadziałać. Pierwszym tytułem jaki się właśnie ukazał pod nazwą serii „Żeglarska kolekcja filmowa” jest film  o Leonidzie Telidze reżysera Jerzego Szotkowskiego. Film zrealizowany w 1974 roku i tak wydany – bez masteringu, poprawiania kolorów, zmarszczek czy zgrzytów dźwiękowych. Nowością, czy też dodatkową wartością jest fakt, iż został przetłumaczony na język angielski i na dvd jest dostępna wersja z napisami w tym języku. Ot, gdyby ktoś chciał sprawić żeglarski prezent komuś spoza naszej strefy językowej. W ogóle myślę, że może to być fajny pomysł na żeglarski prezent.

 

http://www.jachtfilm.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=28&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=267 

Są też konkretne plany, by w ślad za filmem o Telidze były wydane kolejne tytuły. Założeniem serii jest udostępnienie na dvd dokumentalnych filmów pokazujących najciekawsze wydarzenia i postaci z historii polskiego (i nie tylko polskiego)  żeglarstwa. Myślę że o kolejnych tytułach będę mógł informować na początku przyszłego roku. 

Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Dobrego na Święta.
Andrzej Minkiewicz
www.jachtfilm.pl

 

Komentarze