Film o dzielnym optymiscie

0
411

Fundacja LCŻ zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatny pokaz filmu o małym dzielnym żeglarzu, zapraszamy na prezentację Szkółki Optymist Żegluj, której przedstawiciele opowiedzą jak wspaniale żeglarstwo kształtuje charaktery młodych adeptów.
 
 

„OPTIMISTA”

specjalny pokaz filmu dokumentalnego o małych żeglarzach

w Kinie „Bajka” w Lublinie

  

czas trwania: 44 min.   

scenariusz i reżyseria: Kryspin Pluta

produkcja: DAREK DIKTI Biuro pomysłów

koprodukcja: VIDEO STUDIO GDAŃSK

współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gdyński Fundusz Filmowy

 

            W najbliższą niedzielę, 23 czerwca, o godz. 15.00 w Kinie Bajka w Lublinie (ul. Radziszewskiego 8) odbędzie się specjalny pokaz filmu dokumentalnego pt. „OPTIMISTA” w reżyserii Kryspina Pluty. Jest to emocjonująca, subtelna opowieść o przeżyciach 8-letniego bohatera podczas kursu żeglarskiego dla najmłodszych. Premiera filmu odbyła się na niedawno zakończonym Krakowskim Festiwalu Filmowym.

8-letni Mateusz rozpoczyna naukę w szkółce żeglarskiej dla najmłodszych dzieciaków. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce, Mateusz sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin? 

Zdjęcia do filmu realizowano przez cały sezon w roku 2011 na terenie gdyńskiej przystani jachtowej, we współpracy z Uczniowskim Klubem Żeglarskim OPTI CWM. Film uzyskał wsparcie Miasta Gdyni w ramach konkursu Gdyńskiego Funduszu Filmowego.
Producentem filmu jest gdyńska firma DAREK DIKTI Biuro pomysłów. Koproducentem – Video Studio Gdańsk. Obok Gdyńskiego Funduszu Filmowegofilm współfinansowany był również przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Źródło: www.lcz.lublin.pl

Komentarze