Fedor Konyukhov – najdalsza przeprawa wioślarska

0
696

Nasz rodak Aleksander Doba próbuje przemierzyć Atlantyk po raz drugi, natomiast Rosjanie mają swojego zawodnika – Fedor Konyukhov wiosłuje przez Pacyfik z Chile do Australii.

22 grudnia 2013 roku o 9.15 lokalnego czasu wyruszył z chilijskiego Concon w kierunku australijskiego Brisbane. Jego celem jest ustanowienie nowego rekordu – przekroczenie Południowego Pacyfiku w 40 dni. Łódź wyposażona jest w tracking firmy YellowBrick – satelitarny system namierzania – dzięki czemu wyczyn można śledzić na http://yb.tl/konyukhov2.

obraz nr 1

Po trzech tygodniach na oceanie Fedor mówi: „Dzisiaj pogoda była korzystna. Wiatr 12-15 węzłów, fale pchają mnie wzdłuż trasy. Warunki są prawie idealne. Słońce słabo świeci, ale jest wystarczająco dużo światła słonecznego do ładowania akumulatorów na pokładzie. Minęły trzy tygodnie od czasu kiedy zostawiłem Concon. Z jednej strony te dni po prostu przeleciały, ale z drugiej strony wydaje się, jakby to już były trzy miesiące. Ocean z pewnością może zmienić człowieka dość szybko. Trzeba zaakceptować ocean, walka jest daremna a podbój oceanu bezsensowny. Musisz połączyć się z tym co cię otacza i stać się jednym z nim. Tylko wtedy masz szansę, aby osiągnąć swój cel. To moja filozofia, i jak narazie z nią udaje mi się przeprawiać przez kolejne mile„.

Więcej na stronie http://www.konyukhov.ru

Komentarze