Energa Sailing: Z powrotem w Polsce

0
685

obraz nr 1

Wczoraj, we wtorek 10 grudnia, po prawie dwudniowej podróży z Itajai, załoga jachtu ENERGA, Zbigniew Gutek Gutkowski i Maciej Świstak Marczewski powróciła do Polski. Samolot z polskimi żeglarzami wracającymi do kraju po zakończeniu transatlantyckich regat załóg dwuosobowych, Transat Jacques Vabre 2013 wylądował na lotnisku Okęcie. Zawodników przywitała grupa dziennikarzy i kibiców, w tym przedstawiciele 13 redakcji, oraz młodzi adepci żeglarstwa z programu edukacyjnego ENERGA Sailing.

Komentując po raz kolejny swoje osiągnięcia w regatach TJV 2013 Zbigniew Gutkowski powiedział: “Jestem bardzo zadowolony. Jak na debiut w klasie IMOCA było super, dobre tempo i siódme miejsce. Przed wyjazdem mówiłem, że piąte miejsce przy takiej konkurencji byłoby rewelacyjnym wynikiem, nie tak dużo zabrakło.
Obyło się praktycznie bez awarii technicznych, co świadczy o tym, że przygotowanie było w stu procentach dobre, z czego się bardzo cieszę.
Chciałem podziękować serdecznie wszystkim, którzy nas wspierają i nam kibicują. To wsparcie było naprawdę odczuwalne! 31 grudnia 2014 rozpoczyna się Barcelona World Race, główna impreza, do której się teraz przygotowujemy, bądźcie z nami cały czas!”

Po oficjalnej części powitania, trwającej ok. 15 minut, Gutek i Maciek przez ponad godzinę odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Galeria zdjęć – fot. Robert Hajduk / Shuttersail.com

Źródło: http://milkajung.com/

Komentarze