Dziewczyny na pokład – Islandia 2014

0
471

W Polsce kobiecych rejsów jest niewiele, a te w zimne rejony można policzyć na palcach jednej ręki. Z czego to wynika? Na pewno nie z tego, że mają mniejsze doświadczenie czy umiejętności. Po prostu trudniej im pokazać co umieją w żeglarstwie, które w naszym kraju zdominowane jest przez mężczyzn.

„Dziewczyny na pokład – Islandia 2014” to rejs małym jachtem na zimną wyspę rządzoną przez lodowce i gejzery. W rejsie weźmie udział tylko płeć pięknaChcemy zwrócić uwagę na to, że w Polsce dobrymi żeglarzami są również kobiety – w końcu pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła świat była właśnie Polka! Naszą wyprawą chcemy pokazać, że kobiety żeglują równie dobrze jak mężczyźni nawet w ekstremalnych, północnych warunkach. Ponadto po raz kolejny będziemy promować żeglowanie małym jachtem.

Wypływamy już w połowie maja 2014 r, ze Świnoujścia. Dokładna trasa i terminy uzależniona jest oczywiscie od warunków pogodowych panujacych na morzu. Jacht na którym odbędzie się rejs to Maxus 22 o długości zaledwie 6,36m i minimalnym wyposażeniu hotelowym. Będzie to rejs testowy jachtu przed wyprawą Maxus Solo Around. Poza damską załogą Maxusa w wyprawie weźmie również udział nasza Lilla My na której popłynie samotnie Szymon.

Więcej w temacie: Islandia

Dobrochna Nowak
 
Za zgodą: www.zewoceanu.pl 

Komentarze