Dziesiąty Rejs Odkrywców

0
502

Trzydzieścioro młodych ludzi, podopieczni ośrodków wychowawczych w Warszawie i Zielonce oraz młodzież z Liceum Polonijnego w Warszawie, jest w załodze „Rejsu Odkrywców 2016 – w czerwcu na Pogorii”. To już dziesiąty Rejs Odkrywców dla dzieci i młodzieży, który zorganizowała Fundacja Rejs Odkrywców.

Rejsy Odkrywców to pełnomorskie wyprawy z udziałem dzieci i młodzieży na największych polskich żaglowcach. Jest to długofalowy program prospołeczny, który realizuje ideę morskiego wychowania młodzieży. Misją Fundacji jest promowanie modelu życia, w którym praca, współpraca, przyjaźń i odpowiedzialność są wartościami. Wszyscy związani z Fundacją uważają, że żeglarstwo uczy odpowiedzialności i kształtuje charakter, dlatego dzielą się żeglarską pasją.

Fundacja Rejs Odkrywców pomaga iść dobrym kursem. W Rejsach biorą udział młodzi i bardzo młodzi żeglarze, najczęściej będący pod opieką ośrodków opiekuńczo – wychowawczych, objęci opieką terapeutyczną. Dewiza fundacji brzmi: Zrób coś dla siebie, zrób coś dla innych i aby popłynąć w rejs, trzeba zrobić coś dla siebie: poprawić oceny albo zrealizować indywidualnie postawiony cel oraz coś dla innych – działać w wolontariacie. Przez kilka miesięcy młodzież pracowała m.in. na rzecz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brwinowie, porządkowała groby na wojskowych Powązkach, pomagała w schroniskach dla zwierząt. Udział w Rejsie jest zatem nagrodą za pracę społeczną i dobre wyniki w nauce – nie jest prezentem, choć w całości jest finansowany przez Fundację.

W działanie Fundacji aktywnie włącza się zarząd fundatora, firmy Jet Line oraz jej pracownicy, współpracownicy i przyjaciele, wszyscy działają na rzecz Fundacji jako wolontariusze. „Rejs Odkrywców 2016 – w czerwcu na Pogorii” jest dziesiątym rejsem w historii Fundacji. Wzięło w nich łącznie aż 161 młodych osób, część z nich po raz kolejny, oraz ich opiekunowie. Rejs rozpoczął się 4 czerwca w porcie Bremerhaven, zakończy 12 czerwca w Gdyni. Kapitanem Rejsu jest Andrzej Ziajko.

http://rejsodkrywcow.pl

http://facebook.com/FundacjaRejsOdkrywcow

Komentarze