Dzień Otwarty Klubu Żeglarskiego UKS NAVIGO SOPOT

0
509

Niedziela 2 czerwca godz. 10.00 – 18.00

2768_

W programie:

– bezpłatne rejsy katamaranami godz. 12.00 – 15.00 dla dzieci i młodzieży;

– możliwość zapoznania się z żeglarzami i obejrzenia katamaranów z bliska;

– poczęstunek;

– inne atrakcje.

 

Katamarany to nowoczesna forma żeglarstwa, która daje dużo radości podczas żeglugi. Dlatego dla wielu wodniaków sport ten stał się pasją życia.

Katamarany w Europie stały się modne, bo żeglować na nich może każdy. W sporcie tym nie ma ograniczeń wiekowych, nie trzeba też mieć wielkiej tężyzny fizycznej. Najlepszym miejscem do żeglugi na katamaranie jest polskie wybrzeże, a akwen przy Sopockim Molo uważany jest za jeden z najlepszych w Europie do uprawiania tego sportu. UKS NAVIGO Sopot to klub nowoczesny. W tym roku została oddana do użytku nowa siedziba, która spełnia wszystkie światowe standardy, czyniąc ten obiekt idealnym do dalszego rozwoju katamaranów w Sopocie. Nowoczesne hangary i przebieralnie, jadalnia klubowa, biuro, pokoje trenerów oraz duża sala konferencyjna mają służyć nowemu pokoleniu sopockich i trójmiejskich żeglarzy. Motorem napędowym UKS NAVIGO są młodzi miłośnicy żeglarstwa. To ich pasja do katamaranów pozwoliła stworzyć grupę regatową z licznymi już sukcesami.

UKS NAVIGO Sopot pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego działa od 2004 roku. Klub zajmuje się głównie szkoleniem żeglarskim dzieci, młodzieży i dorosłych na katamaranach oraz organizacją regat w ramach Pucharu Polski Katamaranów. W szkole żeglują katamarany sportowo-rekreacyjne i katamarany regatowe klasy A (najnowocześniejsza i najbardziej prestiżowa klasa na świecie). Do klubu uczęszczają dzieci w wieku 12-18 lat, które trenują na katamaranach dwuosobowych typu Nacra 5.7 oraz młodzież w wieku 18 – 22 lat, która trenuje na katamaranach klasy A, w ramach sekcji A-klasy. UKS NAVIGO współpracuje także z Gimnazjum Sportowym nr 3 w Sopocie. Prowadzone są tam lekcje żeglarstwa na katamaranach i Optymistach w ramach obligatoryjnych zajęć szkolnych klasy żeglarskiej.

Zarząd klubu zaprasza mieszkańców Sopotu i całego Trójmiasta na Dzień Otwarty Klubu Żeglarskiego UKS NAVIGO Sopot. 2 czerwca będzie można z bliska przyjrzeć się nowoczesnym katamaranom, poznać, na czym polega trening żeglarski i porozmawiać z trenerami o możliwości rozpoczęcia żeglarskiej przygody. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnego żeglowania na katamaranach z instruktorem (niezbędne ciepłe ubranie po pływaniu i buty sportowe na zmianę). Po pływaniu zapraszamy na symboliczny poczęstunek dla dzieci i młodzieży.

Do siedziby Uczniowskiego Klubu Sportowego NAVIGO, przy ulicy Bitwy pod Płowcami 67A w Sopocie, zapraszamy w godzinach 10.00 – 18.00 (zajęcia na wodzie 12.00-15.00).

 

Komentarze