Dzieci z lubelskich świetlic środowiskowych żeglują nad Zalewem

0
453
 Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa wraz Yacht Clubem Politechniki Lubelskiej zorganizowała dla wychowanków swietlic srodowiskowych lekcje  żeglowania.
W piątek 16 sierpnia 2013 r. o godz. 10.30 dzieci z uboższych rodzin będą miały okazję żeglować, zapewniamy bezpieczną, bezpłatna zabawę podczas przejażdżki jachtem po zalewie Zemborzyckim. Jest to nasza kolejna akcja skierowana do dzieci, które spędzają wakacje w miescie, żeglarze od lat nie są obojętni na losy dzieci, pomagają poprzez edukację i organizację czasu wolnego nad zalewem Zemborzyckim i na Mazurach.

Lubelskie Centrum Żeglarstwa jest organizacją non profit, powstałą na początku 2009 r. To unikalna w skali całego kraju fundacja społeczno-samorządowa.  Chcemy rozwijać i propagować żeglarstwo wśród mieszkańców Lubelszczyzny, integrować środowisko żeglarskie, szkolić dzieci i młodzież w zakresie tej dyscypliny, kształtować poprzez żeglarstwo hart ducha młodego pokolenia oraz kultywować dobre żeglarskie tradycje. Kolejnym celem,  jest rewitalizacja zachodniego brzegu Zalewu Zemborzyckiego, który w formie otwartego, przyjaznego terenu ma służyć dzieciom, młodzieży i wszystkim mieszkańcom Lublina, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny na łonie przyrody.

Komentarze