Dwa jachty, Dwóch kapitanów! Dwa OCEANY!

0
541

Kapitan Radosław Kowalczyk, znany wszystkim uczestnik najtrudniejszych regat atlantyckich Mini Transat, które ukończył w 2011 roku, oraz  Krystian Szypka doświadczony kapitan  jachtowy i żeglarz samotnik połączyli swoje siły w przygotowaniach do udziału w prestiżowych regatach oceanicznych. Obaj kapitanowie to współzałożyciele reaktywowanego Klubu Żeglarzy Samotników oraz Yacht Klubu Polski w Świnoujściu. Łączy ich wspólne marzenie o powrocie Polski do świata Wielkich Regat Oceanicznych.

Przedsięwzięcie zakłada starty dwóch polskich jachtów w światowej sławy regatach oceanicznych. Najbliższe dwa projekty to regaty OSTAR i MINI TRANSAT w roku 2013, a w kolejnych latach: AZAB, TWO STAR, ROUTE DU RHUM i rejs dookoła świata. Tak w dużym skrócie wygląda program realizowany przez zespół oceanTEAM!  

Do realizacji wszystkich założeń, potrzebne są 3 jachty oceaniczne. Dwa jachty które wkrótce przepłyną Atlantyk już są: Jacht Klasy Mini do MINI TRANSAT i jacht FARR37 do regat OSTAR. Przygotowania już się rozpoczęły a ich przebieg będzie można śledzić od lipca na wodach Bałtyku i na stronie projektu www.oceanTEAM.pl

Z żeglarskim pozdrowieniem

oceanTEAM

P.S. Trzymajcie kciuki!

Komentarze