Drugi dzień Wielkiego Finału Energa Sailing Cup

0
398

Drugi dzień Wielkiego Finału cyklu regat ENERGA Sailing Cup to duża dawka zmagań żeglarskich oraz prawdziwych sportowych emocji.

Już o godzinie 10.30 w sobotę rozpoczęły się pierwsze wyścigi. Krajowa czołówka klasy Optimist z Mistrzem Europy Tytusem Butowskim na czele, walczyła o Puchar Prezydenta Sopotu. Czterdziestu najlepszych zawodników cyklu Energa Sailing Cup podzielonych zostało na dwie grupy według rankingu po pierwszym dniu regat. Z każdego wyścigu dziesięciu najlepszych zawodników awansowało do finału, w którym najlepsza okazała się Wiktoria Wróblewska z FIR Warszawa.

Kolejną atrakcją drugiego dnia Wielkiego Finału cyklu regat ENERGA Sailing Cup  były wyścigi drużynowe Patronów, Ambasadora oraz młodych zawodników na łódkach Opti Energa. Do  finału wyścigu drużynowego awansowały zespoły Pawła Kołodzińskiego oraz Anny Weinzieher.

W drugiej połowie dnia kontynuowano wyścigi ENERGA Sailing Cup klasy Optimist grupy „A”. Najlepiej w całym dniu żeglowali Marcin Urbański, Filip Szmit i Tytus Butowski. Wyścigi regatowe zgromadziły liczną widownię na Molo i w sopockiej marinie.  Waldemar Heflich i Dominik Życki komentowali na żywo, przez cały dzień zmagania młodych żeglarzy i zachęcali publiczność do gorącego kibicowania zawodnikom regat.

Serdecznie zapraszamy jutro na Molo w Sopocie i do oglądania transmisji live z regat!

TRANSMISJA LIVE

Komentarze