DRUGA EDYCJA REGAT AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP JUŻ ZA NAMI!!!

0
558

3 SIERPNIA W WIOSCE ŻEGLARSKIEJ W MIKOŁAJKACH ODBYŁA SIĘ DRUGA EDYCJA RODZINNYCH REGAT JACHTÓW TURYSTYCZNYCH AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP.

. Zmaganiom na wodzie towarzyszyły liczne atrakcje w Wiosce Żeglarskiej: szanty w wykonaniu zespołu EKT Gdynia, konkursy oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Prowadzący imprezę Michał Wojdan komentował regaty oraz aktywnie zachęcał do bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

Regaty AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP odbyły się razem z regatami o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Grand Prix Mikołajek w klasach T1, T2, T3, Tango, Omega oraz Open. W regatach wystartowalo prawie 200 żeglarzy. Mimo słabego wiatru udało się rozegrać wszystkie trzy zaplanowane wyścigi, a w klasie Omega – 4 wyścigi. Zwycięzcą w klasie T1 została załoga Jerzego Guzowskiego na jachcie Lida , w klasie T2 – załoga Piotra Lewandowskiego na jachcie Maxus 22, a w klasie T3 – Tomasz Nasiłowski z załogą na jachcie Mazury 7. W klasie Omega zwyciężył Emil Bałdyga, a w klasie Tango – Rafał Iwanicki na jachcie Fate. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki oraz nagrody o partnerów imprezy.

Dla uczestników regat AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP zorganizowany został konkurs, w którym nagrodą było roczne użytkowanie samochodu Volvo XC 60. Uczestnicy konkursu musieli napisać hasło reklamowe oddające żeglarskiego ducha marki Volvo. Zwyciężyło hasło „Żagle, wiatr, woda – to Mazur uroda; wolność, piękno, smak – to Volvo znak” i jego autor wrócił z Mikołajek do domu nowym samochodem.

 

Ambasadorem projektu jest kapelan żeglarzy – ks. Rafał Chwałkowski SDS, żeglarz i ratownik, członek zarządu Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – „AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP to regaty, które łączą w sobie rodzinny wypoczynek na wodzie, promocję bezpieczeństwa nad wodą oraz rywalizację sportową fair play. Projekty takie jak ten są bardzo potrzebne – w obliczu wzrastającej w zastraszającym tempie liczby utonięć w Polsce  edukacja jest konieczna.  Rodzinne regaty natomiast pokazują, że żeglarstwo jest sportem bezpiecznym, uczącym pokory wobec wodnego żywiołu, odpowiedzialności za innych i myślenia.”

Impreza AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP promuje sport rodzinny i aktywne spędzanie wolnego czasu oraz rozsądne i bezpieczne zachowania na wodzie i na drodze. Na stronie projektu znajdują się informacje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na wodzie, m.in. Dekalog Bezpiecznego Żeglowania kapitana Krzysztofa Baranowskiego oraz dla podróżujących samochodem porady na temat bezpiecznej jazdy, w tym mapka stref niebezpiecznych na Warmii i Mazurach.

 

Strona regat: http://arefiewmasuriafamiliacup.pl/ 
oraz profil na Facebook’u: https://www.facebook.com/volvomasuriafamiliacup

Patronat Honorowy: burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski

Sponsor Tytularny: Konsorcjum Arefiew

Partnerzy: NORD AUTO – Autoryzowany dealer Volvo, VOLVO Auto Polska, Delphia Yachts, PZU, Platinum Oil, Raiffeisen Leasing, Wioska Żeglarska Mikołajki

Współorganizatorzy: PZŻ, Wioska Żeglarska Mikołajki, Promosailing Group, Et Cetera

Za zgodą: www.pya.org.pl/ 

Komentarze