Dostawaliśmy i wręczaliśmy – aktywny weekend POZŻ

0
674

Bogusław Witkowski prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego otrzymał w piątek (tj. 7 marca) wyróżnienie od prezydenta Gdańska podczas Rejsu Roku. W sobotę zaś (tj. 8 marca) przedstawiciele Okręgu uhonorowali Conradem kpt. Macieja Sodkiewicza.

obraz nr 1

Nagrody Rejs Roku wręczone zostały w Dworze Artusa w Gdańsku. Prezes POZŻ otrzymał nagrodę prezydenta Gdańska Bursztynową Różę Wiatrów za „skuteczne i wielokierunkowe działania na rzecz wsparcia, rozwoju i promocji żeglarstwa”.

W krótkim przemówieniu laureat podziękował za to wyróżnienie i podkreślił, że to również zasługa osób, z którymi współpracuje. Nawiązał także do osoby prof. Bolesława Mazurkiewicza, honorowego prezesa POZZ, który może być uznawany za wzór dobrego działacza żeglarskiego  i który umożliwił bardzo wielu osobom rozpoczęcie przygody z morzem.

„POZŻ-etowskich” akcentów podczas wręczania Nagród Rejs Roku było więcej. Wyróżnienia otrzymali m. in. kpt. Krystian Szypka (OSTAR for Dydek) i kpt. Maciej Sodkiewicz (Rosyjska Arktyka), wspierani przez Okręg. Pierwszą nagrodą cieszył się zaś Ryszard Wojnowski, który pokonał Przejście Północno-Wschodnie pod naszym patronatem.

obraz nr 2

Dla kpt. Sodkiewicza nie była to jedyna nagroda, którą otrzymał w ten weekend. W sobotę w klubie Zejman w Gdańsku odebrał prestiżowego Conrada – przyznanego na nasz wniosek. Nagrodę wręczyli mu reprezentanci Zarządu POZŻ – Leopold Naskręt i Jacek Zieliński.

Fot. Tadeusz Lademann, Jędrzej Szerle

Za zgodą: www.pozz.org.pl 

Komentarze