Dla odważnych – przygoda na morzu

0
447

Masz 16-25 lat! Uczysz się, studiujesz lub pracujesz w naszym województwie! Chcesz przeżyć niezapomnianą, wakacyjną przygodę na pokładzie żaglowca „Fryderyk Chopin”? Nie boisz się pracy na pokładzie i na rejach, jesteś koleżeński i zdyscyplinowany? Nie czekaj, zgłoś chęć udziału w młodzieżowej reprezentacji Szczecina i Pomorza Zachodniego na niezwykle atrakcyjnej, tegorocznej trasie słynnych międzynarodowych regat The Tall Ships Races, pomiędzy portami Francji, Hiszpanii, Portugalii i Irlandii, w terminie 4 lipca – 26 sierpnia br. (szczegóły organizacyjne, warunki finansowe i druki zgłoszeń na stronach www.sport.wzp.pl oraz www.ttsr.eu.

Wszyscy chętni, którzy ukończą do dnia 1 czerwca 2012 roku 16 lat, mogą dostarczyć lub nadsyłać w terminie od 23 stycznia do 20 lutego br. wypełnione i podpisane wstępne zgłoszenia,  na adres Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Wyszyńskiego 30, 70-203 Szczecin, lub wysłać zeskanowane zgłoszenie na adres e-mailowy: ddraczynski@wzp.pl. Organizatorzy czekają na wasze zgłoszenia, na was czeka wspaniała przygoda na morzu, na pokładzie żaglowca „Fryderyk Chopin”.

Nabory do tegorocznej oficjalnej reprezentacji naszego miasta, która popłynie na „Darze Szczecina” i na „Fryderyku Chopinie”, zakończyły się 15 stycznia br. Teraz ogłoszono powyższy dodatkowy nabór do reprezentacji Pomorza Zachodniego, dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego. Przypomnę, że reprezentacja Szczecina uczestniczy w tych regatach od 2004 roku, na jachcie „Dar Szczecina” i na innych jachtach i żaglowcach, a w latach 2009 i 2010 była już też oficjalna reprezentacja naszego województwa, na „Kapitanie Głowackim” i „Pogorii” (na zdjęciach). Koszty udziału młodzieży w regatach pokrywają po połowie Miasto Szczecin i Urząd Marszałkowski, i sami uczestnicy. Na lata 2010-2013 miasto Szczecin jest głównym sponsorem całej tej międzynarodowej imprezy, której finał za rok odbędzie się ponownie u stóp Wałów Chrobrego, podobnie jak w 2007 roku. Możemy spodziewać się znowu ponad 100 jachtów i największych żaglowców szkolnych, z całego świata.

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Komentarze