Dar Szczecina w domu, powitanie zwycięzcy!

0
851

Blisko 7 tys. mil morskich za rufą, kilkadziesiąt portów, 11 krajów, osiem załóg – ponad 70 osób na pokładzie. Jacht wyszedł z kraju 10 czerwca i dopiero wczoraj czyli 4 października został uroczyście powitany na macierzystej przystani Centrum Żeglarskiego nad jeziorem Dąbie!

Tak wrócił nasz flagowy jacht  „Dar Szczecina”, na którym młodzieżowa reprezentacja naszego miasta, z kapitanem Jurkiem Szwochem, odniosła wspaniałe zwycięstwo w słynnych międzynarodowych regatach The Tall Ships Races ’2012 – wygrali wszystkie trzy etapy regatowe i zajęli też I. miejsce w końcowej klasyfikacji w swojej klasie C!!!

Właściwa reprezentacja wróciła po regatach z końcem sierpnia z Irlandii do Szczecina drogą lądową, pozostałe załogi – z kapitanami Wojtkiem Maleiką i Mietkiem Irchą – składały się m.in. także z młodzieży szczecińskiej, w tym z laureatów Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami i Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej. Jacht wrócił właśnie z kolejną taką załogą, a na przystani czekała duża grupa młodzieży, kolegów, rodziców, przyjaciół i wszystkich miłośników białych żagli, m.in. z żeńską orkiestrą „Olimpia” z ZS 8 i z „morskimi” maluchami z PP 27.

Oficjalnie powitał „Dar Szczecina”, i przyjął meldunek od kapitana Jurka Szwocha, prezydent miasta Piotr Krzystek w towarzystwie dyrektor Wydz. Oświaty Beaty Misiak. Obecnością zaszczyciła jak zwykle matka chrzestna jachtu Danuta Kopacewicz, byli także przedstawiciele Zarządu ZOZZ z wiceprezesem Zbigniewem Jagniątkowskim. Były podziękowania, upominki, kwiaty, bochen chleba, gratulacje i brawa!!!

Tak trzymać, wszyscy myślą już o przyszłorocznych „tolszipach”, które znowu – jak w 2007 roku – zostaną rozegrane na bałtyckiej trasie, ponownie z finałem w Szczecinie.

Szczecin już dzisiaj zaprasza…

http://www.zozz.com.pl/

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Komentarze