Czasem słońce, czasem wiatr – profesjonalne stacje pogodowe

0
621

Blue Media montuje profesjonalne stacje pogodowe dla kitesurferów

Zanim wyjdą na wodę będą mogli sprawdzić pogodę z domu. Sopocka spółka Blue Media uruchamia na wybrzeżu profesjonalne stacje pogodowe, adresowane głównie do amatorów sportów wodnych. Kitesurferzy w czasie rzeczywistym będą mogli sprawdzić warunki panujące nad Bałtykiem. Wystarczy do tego smartfon, tablet lub komputer z dostępem do Internetu. Jako pierwszą uruchomiono stację pogodową na Małym Morzu we Władysławowie. Trzy kolejne – na sopockim molo na bosmanacie, w Rewie i w Chałupach – zaczną funkcjonować w najbliższym czasie.

Stacje pogodowe montowane przez Blue Media to profesjonalne, zaawansowane technologicznie urządzenia, które z wielką precyzją przekazują informacje o panujących nad morzem warunkach. To bezprzewodowe instalacje, wyposażone w wiatromierze oraz czujniki temperatury. Wykorzystując transmisję GPRS, na bieżąco przekazują dane dotyczące temperatury powietrza, kierunku oraz siły wiatru. Za wizualizację danych odpowiadać będzie aplikacja stworzona przez programistów Blue Media. Umożliwi ona nie tylko obserwację pogody w czasie rzeczywistym, ale także udostępni dane archiwalne z ostatnich 24 godzin. Póki co dokładne pomiary pogodowe można sprawdzić we Władysławowie – na stronie pogoda.bm.pl.

Kitesurfing to sport coraz bardziej popularny i cieszę się, że pojawiają się inicjatywy, które ułatwiają życie wszystkim jego pasjonatom. Każdy miłośnik kitesurfingu jest uzależniony od prognoz pogody, w sezonie stale śledzi siłę i kierunek wiatru korzystając z serwisów podających mniej lub bardziej trafne informacje. Znam osoby, które przemierzają niekiedy kilkaset kilometrów, tylko po to, by nad Bałtykiem złapać wiatr. Teraz będą wiedzieć w którym momencie złapać go najlepiej. – mówi Tomek Janiak, Wicemistrz Świata kiterace w kategorii Masters.

Uruchomienie stacji pogodowych to część projektu realizowanego przez Blue Media, którego celem jest popularyzacja kitesurfingu w Polsce. Sopocka spółka związała się z tą dyscypliną sportu w ubiegłym roku wspierając Mistrzów Polski w kiteracingu w drodze po medale.

***

Blue Media to największa na Pomorzu i jedna z największych firm IT w Polsce. Od 1999 r. projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w dziedzinie płatności bezgotówkowych. Od 2011 r. na mocy decyzji Narodowego Banku Polskiego prowadzi działalność rozliczeniową i rozrachunkową dla banków, a od października 2013 decyzją Komisji Nadzoru Finansowego świadczy też usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej (nr wpisu w rejestrze dostawców usług płatniczych: IP17/2013).

Blue Media jest twórcą m.in. pierwszego w Polsce systemu do masowego wystawiania faktur elektronicznych oraz systemu umożliwiającego realizację doładowań telefonów pre-paid, wdrożonego w większości największych banków w Polsce. Spółka jest także operatorem pierwszego w Polsce systemu przelewów ekspresowych BlueCash, największego serwisu pożyczek społecznościowych Kokos.pl oraz systemu do wystawiania i obsługi płatności za faktury elektroniczne Faktura.pl.

Blue Media to spółka wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. Trzy razy z rzędu zajęła 1. miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast50 grupującym najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z Europy Środkowej. Dwukrotnie otrzymała tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez redakcję Pulsu Biznesu oraz miano Najlepszego Pracodawcy w rankingu przygotowywanym przez Hewitt Associates.

Dodatkowe informacje:

Adam Mitura, amitura@inplusmedia.pl

tel. 789 232 455 

Komentarze