„Cyklady przez Okno Apollina” – Ebook

0
718

Cyklady to prawdziwy raj dla żeglarzy i zazwyczaj każdy tutaj powraca, kto tylko raz posmakuje żeglowania po tutejszych wodach.

Żeglowanie po Cykladach ma tę zaletę, że bliskość poszczególnych wysp powoduje, iż w ciągu jednego dnia uda nam się bez nadmiernego wysiłku zdobyć kolejny port tej malowniczej wyspy Morza Śródziemnego. Zbigniew Klimczak, znany w Polsce żeglarz, były Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego w ośrodku Huty im. Sędzimira w Zielonym Gaju na Mazurach podjął się napisania przewodnika po Cykladach. Oto co napisał w swojej książce zatytułowanej „Cyklady przez okno Apollina” – „Teraz zaczynam pisać dla Was o Grecji, a konkretnie o Cykladach. Robię to w sytuacji, kiedy po tych wodach żeglują od lat setki i tysiące polskich wilków morskich. Jednakże ponieważ każdego roku dorasta nowe pokolenie, zawsze pojawiają się tacy, którzy mają przed sobą swój pierwszy raz.” Zawarte w książce cenne informacje dotyczące bezpiecznego żeglowania po tamtejszych, raczej spokojnych wodach, to dla początkujących żeglarzy wspaniały rarytas. Nie ma zbyt wielu tego typu przewodników po tej wyspie. Bardzo szczegółowo opisał wyspy Paros, Kithnos, Serifos, Siros oraz wiele innych podając najbardziej godne poznania miejsca, opisując malowniczy krajobraz a także najbezpieczniejszą trasę jaką obrać rozpoczynając żeglowanie po wodach Adriatyku.

Książka zawiera także cenne wskazówki dotyczące warunków meteorologicznych panujących na wyspach, siły wiatru, a także portach odpraw i troszkę o kuchni jachtowej, ogólnie kuchni greckiej. Ważnym elementem jaki możemy odnaleźć w książce to informacje na temat dokumentów jakie należy zabrać z sobą, ubezpieczenia jakie należy wykupić oraz co jeszcze należałoby z sobą w podróż zabrać. „Cyklady przez okno Apollina” to typowy i niezbędny poradnik dla żeglujących i wybierających się w swą pierwszą wyprawę na Cyklady. Książka ukazała się w formie ebooka i już jest dostępna w sprzedaży. A dla początkujących żeglarzy polecam również książkę Zbigniewa Klimczaka – „Żeglarz jachtowy. Teoria i praktyka”. 

Ebooki do kupienia pod tymi adresami:
http://www.ebooki123.pl/cyklady-przez-okno-apollina-przewodnik-dla-zeglarzy_p65

http://virtualo.pl/cyklady_przez_okno_apollina/i125799/

 

Źródło: http://www.turystyka24h.pl 

Komentarze