BWR 2014-2015: Neutrogena u wybrzeży Hiszpanii

0
331

 

Neutrogena boryka się  ze zmiennym wiatrem, który w nocy był tylko lekką bryzą i choć dziś rano przybrał na sile, jacht płynie z prędkością zaledwie 4,5 węzła. Zawodnicy znajdują się blisko hiszpańskiego wybrzeża w pobliżu Murcji. 

 

Dziś Guillermo Altadill i José Munoz będą nadal płynąć z wiatrem – słaba bryza utrzyma się przez cały dzień. Około godz. 22.00, kiedy duet minie Ibizę, powinien trafić na całkiem dobry, zachodni wiatr i tak aż do Barcelony. Jachtu Neutrogena spodziewamy się na mecie w poniedziałek, ok. godz. 14.30.

 

 

GAES Centros Auditivos zbliża do Gibraltaru, od którego dzieli go 50 mil i mając do dyspozycji lekki wiatr z kierunku północnego, płynie ze stałą prędkością 8 węzłów. Do Barcelony jacht powinien dotrzeć w południe 1 kwietnia.

 

Dla One Planet, One Ocean/ Pharmaton i We Are Water nie widać żadnej zmiany – wciąż mają wschodni wiatr i płyną nieco bardziej na północ, niż by chcieli. Do Gibraltaru oba jachty powinny dotrzeć 6 kwietnia. One Planet, One Ocean/ Pharmaton ma 143 mile przewagi nad braćmi Garcia.

 

Renault Captur znajduje się w strefie północno-wschodnich pasatów, których siła nie przekracza 12 węzłów i płynie ze stałą prędkością 9 węzłów – ale pod wiatr.

 

Spirit of Hungary wreszcie obrał kierunek północny z pomocą południowo-wschodniego wiatru. Przed nim całkiem dobra droga, chociaż strefa konwergencji może dać się we znaki. Nandor Fa i Conrad Colman znajdują się 890 mil od równika.

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.barcelonaworldrace.org 

Komentarze