Bojerowy Puchar Żnina

0
599

Andrzej Piasecki w dzwonił do Mragowa z prośbą: „przywieźcie nam suche sztormiaki”. W takich warunkach rozegrano w sobotę po jednym biegu w każdej z konkurencji.

Na szczęście organizatorzy zakasali rękawy i późnym wieczorem wycięli w lodzie piłą mechaniczną ponad 60 otworów. W nocy woda zeszła pod lód i w niedzielę warunki do latania były już bardzo dobre.

Pierwsze w karierze regaty na ślizgu klasy DN zaliczyła Sara Piasecka, która przegrała na remisie ze zwycięzca kategorii juniorów Bartłomiejem Michalczykiem.

Karol Jabłoński zajął w Żninie trzecie miejsce. Niedawno nasz najbardziej utytułowany bojerowiec napisał na swojej stronie internetowej (www.karoljablonski.pl): „Do mistrzostw Europy, które są moimi głównymi regatami tego sezonu jest jeszcze sporo czasu. Regaty te zostaną rozegrane pod koniec lutego na Litwie. Zrezygnowałem ze startu na mistrzostwach świata, które odbędą się w połowie stycznia w USA. Podróżowanie z tak dużym ,,bagażem” w obecnych czasach jest bardzo skomplikowane i na dodatek  kosztowne.  Większość zawodników z Europy wysyła swój sprzęt dużo wcześniej i zabiera ze sobą ,,tylko” płozy i żagle. Ja po prawie czterech latach przerwy muszę  najpierw zadbać o to, aby mój  ,,pierwszy zestaw”  latał z porównywalną szybkością do czołowych żeglarzy. Całe szczęście, że nie muszę ich szukać gdzieś daleko za granicą, bowiem Michał Burczyński, Łukasz Zakrzewski i Adam Baranowski to medaliści ostatnich mistrzostw świata!”

WYNIKI:

Klasa DN seniorów: 1. Michał Burczyński (AZS Olsztyn), 2. Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), 3. Karol Jabłoński (Baza Mrągowo).

Klasa DN juniorów: 1. Bartłomiej Michalczyk (Baza Mrągowo), 2. Jakub Marciniak (Pałac Młodzieży Olsztyn), 3. Kacper Olszewski (Baza Mrągowo).

Klasa DN juniorów młodszych: 1. Sara Piasecka (Baza Mrągowo), 2. Damian Kośnik (Baza Mrągowo), 3. Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy).

Klasa Ice-Optimist: 1. Paweł Roszkowski (Baza Mrągowo), Gracja Podziewska (Grot Suwałki), Kamil Cesarski (Baza Mrągowo).

Mniejsze regaty (Puchar Komandora Poznańskiego Klubu Morskiego LOK) rozegrano w Poznaniu na Jeziorze Kierskim. Wiatr był słaby ale tor pokryty wodą bardzo szybki. Rozegrano po pięć biegów w klasach DN i Ice Optimist.

WYNIKI:

Klasa DN: 1. Tomasz Groński (PKM LOK), 2. Waldemar Hamrol (PKM LOK), 3. Ryszard Hamrol (JKW)

Klasa Ice-Optimist: 1. Jakub Olejnik (PKM LOK), 2. Bartosz Berkau (PKM LOK), 3. Zuzanna Sadzikowska (PKM LOK)

Źródło: magazynwiatr.pl

 

Komentarze