BOATEX rośnie w siłę!

0
616

Targi Sprzęty Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX to wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, a tych nie brakuje w naszym kraju, którego uwarunkowania geograficzne pozwalają na rozwijanie pasji żeglarskich, uprawnienie wypraw kajakowych, a nawet rozwój windsurfingu czy kitesurfingu.

Tegoroczna edycja targów, po udanej premierze w 2015 roku, nabiera coraz większego rozmachu. Ekspozycja zajmie aż dwa pawilony. Nie zabraknie na niej rodzimych producentów wspaniałych łodzi, które są naszym produktem eksportowym, jak i dystrybutorów jednostek pływających powstających
w znamienitych stoczniach zagranicznych. W gronie wystawców pojawią się m.in. A.M.S. Boats – dystrybutor takich marek jak ELAN, Marquis Yachts czy Linker, Power Boats Poland posiadający długoletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży łodzi i jachtów motorowych oraz jachtów żaglowych takich marek jak Azimut Yachts, Beneteau, Cobalt Boats i Sea Ray, a także Dedimarine współpracujący ze stoczniami Galia, Galeon oraz Sea Life i Atlantic Marine. Ekspozycję uzupełni oferta kajaków, pontonów, łodzi. Ponadto będzie można zapoznać się z oferta producentów i dystrybutorów  odzieży sportowej, wyposażenia i akcesoriów żeglarskich i motorowodnych, a także firm oferujących zorganizowane formy wypoczynku, w których główną rolę odgrywają sporty wodne.

Ekspozycję BOATEX uzupełni część niekomercyjna współorganizowana z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Na powierzchni ponad 100 m2 zaprezentują się kluby i sekcje żeglarskie oraz ich łodzie klasy olimpijskiej (finn), turystycznej, sportowe i zimowe (ICE i DN). To właśnie tu początkujący żeglarze będą mogli zasięgnąć informacji o kursach żeglarskich, szkoleniach i możliwości zdobycia patentów.

Targi BOATEX to jednak nie tylko wystawa sprzętu pływającego. To także plejada wspaniałych żeglarzy, dzielących się swoimi doświadczeniem i emocjami, jakie towarzyszą im podczas rejsów oraz liczne warsztaty i prelekcje. Targi BOATEX to miejsce, w którym chcemy rozwijać żeglarskie pasje i zaszczepiać je u tych, którzy nie znają jeszcze emocji, jakie towarzyszą sportom wodnym.Dlatego dużą uwagę przywiązujemy do tego co można nazwać szeroko pojętą kulturą żeglarską, a prezentujemy poprzez szereg wydarzeń specjalnych.Naszym zamiarem jest, by BOATEX uczył praktycznych umiejętności żeglarskich, a także zasad bezpieczeństwa na wodzie i pokory wobec żywiołu, jakim jest woda. – podsumowuje Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu. 

Wśród gości specjalnych targów BOATEX pojawi się m.in. Janusz Tywoniuk – lekarz z Gostynia, który w lipcu 2015 r. ukończył swój rejs marzeń biegnący dookoła świata. O swoich żeglarskich przygodach opowie także kapitan Witek Małecki to dwukrotny uczestnik regat Poloneza. W roku 2013 startował na jachcie typu Carter zajmując drugie miejsce w klasyfikacji przeliczeniowej KWR (samotnicy) oraz pierwsze miejsce w klasie Carter. W 2015 roku Witek Małecki wystartował na jachcie ProData (Mini 650) zajął drugie miejsce w grupie Open 2. Witek Małecki to także uczestnik Bitwy o Gotland, – najdłuższego na Bałtyku wyścigu samotnych żeglarzy.

Podczas targów BOATEX będzie można spotkać się także z grupy miłośników żeglarstwa, którzy na kilkunastu samodzielnie zbudowanych, pięciometrowych jachtach klasy setka chcą ścigać się trawersując Atlantyk na odcinku Portugalia – Karaiby.

Targi BOATEX odbędą się w dniach 12-14 lutego 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równolegle odbywać się będą największe w Europie Targi Wędkarskie RYBOMANIA, Tragi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON.

Więcej informacji o targach BOATEX na stronie: www.boatex.pl

Komentarze