BOATEX – Ikony żeglarstwa na targach

0
278

 

Na tegorocznych targach BOATEX pojawią się prawdziwe ikony żeglarstwa,  które nie ustając w dążeniu do celu osiągnęły to, czym dla himalaistów jest Mount Everest. 

Wśród gości pojawi się m.in. kapitan Tomasz Łata, który w 2015 r. jako zastępca kapitana jachtu Selma Expeditions ustanowił rekord świata w żegludze na południe. Ta wyjątkowa wyprawa rozpoczęła się od Przylądka Horn, a jej kulminacyjnym punktem i jednocześnie najbardziej ambitnym etapem wyprawy było osiągnięcie najdalej wysuniętej na południe pozycji w historii światowego żeglarstwa, czyli Morza Rossa i Zatoki Wielorybów.

O swoich żeglarskich przygodach z przeciwległego bieguna opowiedzą z kolei Maciej Sodkiewicz i Ewa Banaszek – uczestnicy wyprawy „Lodowe Krainy”, której ukoronowaniem było ustanowienie rekordu świata w żegludze na północ dla jachtów sportowych – bez wmarzania w lód.

Swoją obecność na targach potwierdził także kapitan Krzysztof Baranowski, twórca Szkoły pod Żaglami, który dwukrotnie opłynął samotnie świat. Podczas targów BOATEX kpt. Krzysztof Baranowski opowie jak przygotować się do rejsów morskich
i oceanicznych oraz o tym jak żeglować przy trudnych warunkach atmosferycznych.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ SPECJALNYCH:
Piątek – dzień branżowy /wejścia z zaproszeniami VIP/

Sobota – prezentacje

Sobota – warsztaty

Niedziela – prezentacje

 

Niedziela – warsztaty

 

Więcej szczegółów na temat spotkań spod znaku żagla na: www.boatex.pl

Komentarze