BITWA O GOTLAND: KOMUNIKAT SPECJALNY

0
201

 

W związku z zapowiadanym na dzisiejszą noc i jutrzejszy poranek silnym sztormem o sile 9°B (41-47 węzłów) z kierunku południowo-wschodniego, stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników, organizatorzy regat Bitwa o Gotland: Delphia Challenge 2015 zdecydowali o wprowadzeniu obowiązkowego postoju w Visby. Decyzja ta została skonsultowana ze wszystkimi zawodnikami i uzyskała ich akceptację. Wyścig zostanie wznowiony jutro przed południem, w zależności od sytuacji meteorologicznej.

„Bezpieczeństwo zawodników i ich jachtów jest dla nas bezwzględnym priorytetem” – komentował tę decyzję Krystian Szypka, organizator regat. „W rejonie, gdzie znajdują się obecnie jachty biorące udział w naszych regatach, panują bardzo trudne warunki. W tej sytuacji najrozsądniejszym wyjściem jest przerwanie wyścigu, a następnie przeliczenie czasów.”
Tego rodzaju decyzje są trudne, ale konieczne. Zdarza się, że podejmują je organizatorzy największych regat na świecie, dbając o bezpieczeństwo swoich zawodników.
Informacja o wznowieniu wyścigu zostanie podana w jutrzejszym komunikacie prasowym.

http://bitwaogotland.pl/
Bieżące informacje publikowane są na Facebooku:
https://www.facebook.com/Bitwa-o-Gotland-142665052544461
Zapraszamy do śledzenia regat online: http://yb.tl/bitwa2015

Komentarze