B&G przedstawia Zeus Touch

0
677

Dotykowy wyświetlacz wielofunkcyjny, wyposażony w wiele funkcji dla żeglarzy oraz unikalny dotykowy ekran Sensible™.

B & G jest jednym ze światowych liderów sprzętu elektronicznego, autopilotów i oprogramowania dla żaglówek, zarówno dla żeglarzy typu wyścigowego Volvo Ocean Race czy uprawiającego żeglarstwo przy niedzieli. Zeus Touch to bezpieczny wybór na każde żagle. 

B & G Zeus Touch jest przede wszystkim chartplotterem z ekranem dotykowym, który zawiera wszystkie wyjątkowe cechy, które zostały wprowadzone do nagradzanych B & G Zeus Z8 i Z12. Cechy szczególne to „Layline” – wykres liniowy szacowanej trasy żeglugi do kolejnego punktu oraz „SailTime” – obliczanie, polegające na przewidywaniu czasu przybycia (ETA) i odległości, która to funkcja będzie użyteczna szczególnie dla łodzi motorowych. Zeus Touch wprowadza również „SailSteer™” – zupełnie nową funkcję, która kumuluje wszystkie ważne i niezbędne dane żeglarskie w jednym ekranie informacyjnym. Wszystkie podane informacje są adekwatnie dedykowane do danej łodzi i mogą być wyświetlane jednocześnie z mapami, radarem i innymi ekranami funkcyjnymi. Praca na ekranie dotykowym, w połączeniu z mini-klawiaturą i kołem sterującym zapewnia stałą kontrolę nad sytuacją, nawet w najtrudniejszych warunkach. Zeus Touch jest kompatybilny z szeregiem dodatkowych modułów, takich jak Broadband Radar, AIS, Czone, Triton Pilot i SonicHub. Zeus Touch posiada także nową funkcję bezprzewodową, GoFree, która umożliwia kontrolę plotera poprzez korzystanie z B&G WIFI-1 router i aplikacji na smart fonie lub iPadzie.  Opcja ta sprawdza się doskonale, gdy ploter zamieszczony jest przy stacji sterowej, a chciałbyś sprawdzić dane, siedząc wewnątrz jachtu.

Wyświetlacz wielofunkcyjny Zeus Touch jest dostępny w rozmiarach 6,4 – 8 – 12,1 cala, Zeus Touch 7, Zeus Touch 8 i Zeus Touch 12 będą dostępne w sprzedaży w styczniu 2013 roku. Przewidywane ceny ok. 7500 zł. Więcej o produkcie na ProNav.

Źródło: http://www.baatsans.no 

Komentarze