Będzie nowy rekord na trasie San Francisco – Szanghaj?

0
580

 

Giovanni Soldini i jego zespół na Maserati są gotowi, by jeszcze w maju pobić rekord na tzw. szlaku herbacianym, który wiedzie z San Francisco do Szanghaju. Poprzedni rekord został ustanowiony w 1853 roku.

 

Trasa na Pacyfiku  liczy sobie 7315 mil. W roku 1853 Charles Collins przepłynął ją na jachcie Swordfish w 32 dni i 9 godzin, pokonując średnio 225 mil. Tym samym o 2 dni poprawił rekord należący do Romance of the Sea.

 

 

Póki co, zespół Maserati czeka w Stanach Zjednoczonych na odpowiednie warunki pogodowe. Oprócz Giovanniego na pokładzie znajdą się: Włosi Guido Broggi, Andrea Fantini, Francesco Malingri i Marco Spertini; Niemiec Boris Herrmann; Chińczyk Jianghe „Tiger”  Teng; Hiszpan Oliver Perez Herrera i Szwed Andreas Axelsson.

 

 

O wyzwaniu Giovanni Soldini powiedział tak: „Odtwarzanie historycznych szlaków, po których w przeszłości poruszali się wielcy żeglarze, jest niezwykle fascynujące. (…) Wierzymy, że Maserati będzie w stanie ustanowić taki czas, który trudno będzie pobić. Ta próba pobicia rekordu jest też świetną okazją dla Maserati, żeby znaleźć się w pobliżu Australii, ponieważ jednym z punktów na liście jest start w Rolex Sydney Hobart, który rozpocznie się w grudniu.”

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródła: www.solovela.net, www.maserati.soldini.it

Komentarze