Atlantic Challenge Race 2013 – polska załoga chce stworzyć historię

0
364

Do 1 września 2013 trwa zbiórka pieniędzy poprzez portal Polakpotrafi.pl, mających wspomóc niezwykłą inicjatywę śmiałków z Polski: Mariusza Fułka, Tomasza Mierzejewskiego, którzy chcą wziąć udział w rejsie Atlantic Challenge Race 2013. Gdyby udało im się zebrać dostateczną sumę, co najmniej 25 tysięcy złotych, byliby pierwszymi Polakami, którzy wezmą udział w wyścigu.

Atlantic Challenge Race to wyścig transatlantycki wioślarzy. Na starcie na Wyspach Kanaryjskich stają śmiałkowie z całego świata, którzy jedynie za pomocą siły własnych ramion chcą pokonać ocean. Wyścig ruszy 2 grudnia 2013. Meta zawodów znajduje się na karaibskiej wyspie Antigua, po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego. Wszyscy zawodnicy mają więc do pokonania 3000 mil morskich. Patroni medialni wspierający start to najbardziej znane media w Polsce jak i na świecie. Patroni Honorowi którzy nie bali podjąć się ryzyka to Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński, Przewodniczący Spraw Zagranicznych Pan Grzegorz Schetyna, Marszałek Dolnego Śląska Pan Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnego Śląska Pan Aleksander Marek Skorupa. Nasi zawodnicy serdecznie dziękują za wsparcie.

Mariusz Fułek i Tomasz Mierzejewski rozpoczęli przygotowania do wyścigu, jednak ich udział w imprezie zależy od finansowego wsparcia m.in. na stronie Polakpotrafi.pl. Dla donatorów przygotowano specjalne nagrody i tak np. wpłata na poziomie 30 zł, uhonorowana zostanie wygrawerowaniem imienia i nazwiska dotującego na wewnętrznej stronie łodzi, która przez Atlantyk popłyną panowie, zaś 80 zł dotacji może być nagrodzone obrazem ręcznie namalowanym przez karaibskich artystów. Już za 10 zł można dostać oryginalną pocztówkę z Antigua, nawet wpłata symbolicznej złotówki jest nagradzana.

Lista nagród za dotacje wyprawy znajduje się pod tym, linkiem: http://polakpotrafi.pl/projekt/atlantic-challenge-race/wesprzyj?reward=MQ==

Można tam także dowiedzieć się więcej o projekcie i wesprzeć wyprawę wpłatą, której dokonać można również na stronie pod wyżej wymienionym adresem.

Uczestnicy rejsu o sobie:

Mariusz Fułek

Ratownik Medyczny od dzieciństwa związany ze sportem w Nyskiej Szkole Sportowej, gdzie zaczynałem sportową przygodę. Uczestniczyłem w wielu wyprawach rowerowych dzięki czemu przejechałem całą Europe. Podczas zawodów przez liczne szkolenia z zakresu ratownictwa odpowiedzialny będę za bezpieczeństwo na wodzie , żywienie oraz kontakt z kontrolą pogody. Czas wolny spędzam na basenie, bieganiu a od siedmiu miesięcy wręcz “monotematycznym” przygotowaniem wyprawy by bezpiecznie i z nowym rekordem przepłynąć Atlantyk.

Tomasz Mierzejewski

Na co dzień strzegę Polskich granic od 4 lat pracuje jako żołnierz zawodowy w marynarce wojennej. Swoja przygodę z wojskiem zacząłem w 2008 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce gdzie po 3 tygodniach zostałem przeniesiony do macierzystej jednostki w Gdyni. Zawód ten wymaga nie tylko dużego zaangażowania ,ale też wysokiej dyscypliny wojskowej. Po godzinach pracy lubię zajmować się różnymi sportami ale przeważnie biegam i gram w koszykówkę oraz dodatkowo z zamiłowania jestem strażakiem-ochotnikiem. W trakcie zawodów będę odpowiedzialny za system nawigacji i kontakt z łodzią bezpieczeństwa.

Komentarze