POLECANE! Po raz ósmy na szlaku czyli SailBook Cup 2019

Pierwsze oznaki wiosny dookoła a więc najwyższy czas na zaplanowanie sezonu 2019.

Zapraszamy na ósmą edycję SailBook Cup, ponad 600Nm wspólnej żeglugi oczywiście wyłącznie w doborowym towarzystwie!!!

Na pokładzie SBC kilka nowości, w tym wielki ukłon skierowany w stronę przyszłych "Wilków Morskich". W ramach obniżania średniej wieku na uroczystych rozpoczęciach i zakończeniach regat zwalniamy z wpisowego wszystkich członów załogi do lat 12!!! Mocne co nie?! :)

 

Przeliczniki, ankieta wykazała słuszny kierunek, jednak nie wszyskich ścigantów powaliła nasza propozycja tak więc wycofujemy się z propozycji uwolnienia KWR, jeszcze nie teraz ale ciągle jesteśmy coraz bliżej prawdy.. ;)

Kolejny ukłon kierujemy w stronę załóg wspierających się czarterowymi jednostkami. Dla Was przesuwamy start z soboty na niedzielę, tak abyście mieli szansę zaliczyć porządny trening kondycyjny i ewentualnie coś tam pogrzebać przy swoim tymczasowym rumaku.

Sobotni trening kondycyjny - stali bywalcy wiedzą z czym trzeba się zmierzyć – rozpocznie nasze żeglarskie święto. Tu już nie ma żartów - wyłącznie ciężka żeglarska robota a w tym roku być może będzie znowu okazja do posłuchania jedynej w swoim rodzaju, psychodelicznej gitarowej zemsty naszego dyrektora Krystiana :) 

A na półmetku w Visby tradycyjny Dzień Polski, za którym Szwedzi już bardzo się stęsknili więc nie możemy ich zawieść i po raz kolejny rozbawić całą wyspę z betonowymi baranami włącznie. Tradycja zobowiązuje! 

 

Mało? No to jedziemy dalej!

Zapraszamy amatorów samotnej żeglugi chętnych do spróbowania swych sił w Bitwie o Gotland. SBC jest doskonałą okazją do sprawdzenia się na tej trasie jeszcze w warunkach letnich. Zapewniamy, że pokonanie trasy pod czujnym okiem jachtów załogowych daje mnóstwo doświadczenia które z pewnością zaowocuje, kiedy na poważnie już wypłyniecie we wrześniu walczyć w Bitwie! Jeśli w SBC zbierze się grupka min pięciu jednostek samotników stworzymy wam odrębną grupę.

 

We wrześniu pojedynek gladiatorów Bałtyku, czyli ósma już Bitwa o Gotland – zapisy też już otarte a pierwsi Śmiałkowie zajmują miejsca z przodu listy startowej. A na koniec sezonu czas na gwóźdź programu. Po raz pierwszy - dzięki naszemu partnerowi - wspólne zakończenie SailBook Cup i Bitwy o Gotland w jesienną sobotę tradycyjnie w elbląskim hotelu Młyn! Zapowiada się żeglarskie party stulecia :)

 

Czym by tu jeszcze zachęcić niezdecydowanych .....?  

Tak więc po siedmiu  ukończonych edycjach SBC czuję się na siłach wrzucić już dziś mały routing pogodowy ;)

Niedziela 14lipca, 12.00 słonecznie, nikłe podmuchy wiatru z kierków północo zachodnich, w ślimaczym tępie mijamy kolejne boje pnąc się w górę pod Hel, tam znaczny wzrost siły wiatru (do 15-17w) i w tym tempie do samej Gotlandii.

Mijając w poniedziałek Horburg zacznie się szukanie wiatru, niestety, szybką żeglugę będziemy mieli za sobą, kolejne mozolne wspinanie się na oparach wiatru do samego Visby, grzecznie omijając boje zakończymy pierwszy etap w okolicach wtorkowego popołudnia... CDN ;)

 

Nad naszym bezpieczeństwem czuwa KONSAL.pl a jachty zaopatruje wyłącznie MARISTO.pl (już niedługo w zupełnie nowej odsłonie z super ofertą...)

 

https://sailbookcup.pl/pl/dokumenty/?fbclid=IwAR3EA-NTkyL7e5kGZqOlaA8CudaJcm3PxHGuBLEfgMRI-OiZmk7pYOs7IZ8 

 

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!! NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ

 

Komandos Regat Jacek Zieliński 

Derektor Iwentu Krystian Szypka

Powrót

Partnerzy

SailForum Karol Jabłoński Navslide ODYSEA Władka Wagnera Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów ServiolaBcn Studio Borlenghi Milka Jung Marine Insight Tour de Fun Morka Rumszewicz Sailing Baatsans.no Krzysztof Baranowski Pod Omegą Puchar Polski Jachtów Kabinowych WaveINN Arek Rejs Photography Marynistyka WFoil Group Team Klimatyzacja Sunreef Yachts AlmaPress Eco Marine Power Porty 24 CSB Henri Lloyd Oficyna Morska PSKite International Moth Ocean Sails Navicula Bliski Caraibic POZMiW Navinord Warmia i Mazury SSPW Pogodynka.pl Polacy Dookoła Świata Dinghy Atlantic WakeShock Biszcza Mazurscy Sternicy SailBookArnia PG Smoki Północy Ocean TEAM Selden Mast Jacht Film BRJ Design Dansk Sejlunion Aero Vaerft Polski Klub Morski Jachtklub Elbląg My Sailing SSI Jerzy Kuliński SOLOVELA.NET Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 ZOZŻ Krzysztof Baranowski Zew Oceanu
FB
Rejsy
Twitter
powrót