Volvo Ocean Race 2017-2018: Na ostatnim zakręcie

 

 

Większa cześć floty przemieszcza się na wschód, zmierzając w kierunku mety. Nieuchronnie drugi etap dobiega końca.

 

Minione dni bezsprzecznie dały się we znaki uczestnikom, ale teraz już jachty znajdujące się na czele floty  kierują się w stronę mety w Kapsztadzie. Pozostało im do pokonania nieco mniej niż 2400 mil morskich.

 

Pierwszy zwrot w kierunku Kapsztadu wykonał Team Brunel, za nim Vestas 11th Hour Racing, z niewielką przewagą nad MAPFRE.

 

 

„Atmosfera na pokładzie w sobotę wieczorem była całkiem dobra, w końcu skierowaliśmy dziób w stronę Kapsztadu.” – napisał Simon Fisher. – „Nie mogę przestać sobie pluć w brodę za to, że nie poszliśmy bardziej zdecydowanie na południe, jak Brunel.”

 

Jednej z drużyn humor nie będzie dopisywał - Dongfeng Race Team.  Zaledwie 24 godziny temu załoga miała mocną pozycję na południe od floty, ale straciła ją wykonując spóźniony zwrot na południowy zachód. W wyniku tego drużyna znalazła się dalej na wschód, bliżej obszaru wysokiego ciśnienia, w którym królowała słaba bryza.

 

„Jesteśmy w d***.” -  skwitował wczoraj nawigator Pascal Bidegorry po aktualizacji raportu o pozycji jachtów.

 

Dongfeng jest na dużo gorszej pozycji, niż 30 godzin temu. Wydaje się, że będą musieli walczyć o trzecie miejsce, chociaż przez większość czasu znajdowali się na prowadzeniu.

 

Jednak do mety  pozostało mniej niż 2400 mil morskich i niecały tydzień żeglowania, zatem jeszcze wiele może się zmienić.

 

„Widziałem wiele dziwnych rzeczy  dziejących się na oceanie.” – powiedział weteran VOR, Stu Bannatyne, pocieszając załogę Dongfeng. – „Dopóki coś się definitywnie nie skończy, wszystko się może zdarzyć.”

 

Co racja, to racja. Raport z godz. 13:00 opublikowany na oficjalnej stronie wyścigu potwierdza tę teorię:

 

1. Vestas 11th Hour Racing

2. MAPFRE

3. Team Brunel

4. Dongfeng Race Team

5. Turn the Tide on

6. team AkzoNobel

7. Sun Hung Kai/Scallywag

 

 

Źródło: www.volvooceanrace.com

 

Zdjęcia: Ugo Fonolla, Ainoha Sanchez

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

Sunreef Yachts SSI Jerzy Kuliński WaveINN Navinord Pogodynka.pl Rumszewicz Sailing BRJ Design Marynistyka Warmia i Mazury Zew Oceanu SSPW Ocean Sails Ocean TEAM AlmaPress ZOZŻ PSKite Dansk Sejlunion Krzysztof Baranowski Milka Jung Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Henri Lloyd SOLOVELA.NET Pod Omegą Navslide Aero Vaerft Bliski Caraibic WakeShock Biszcza Team Klimatyzacja ODYSEA Władka Wagnera Morka PG Smoki Północy Studio Borlenghi Puchar Polski Jachtów Kabinowych Oficyna Morska Mazurscy Sternicy Polski Klub Morski WFoil Group CSB Tour de Fun Navicula Selden Mast Arek Rejs Photography Polacy Dookoła Świata POZMiW SailBookArnia Baatsans.no SailForum Jachtklub Elbląg My Sailing ServiolaBcn Marine Insight Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Dinghy Atlantic Karol Jabłoński Eco Marine Power International Moth Krzysztof Baranowski Porty 24 Jacht Film
FB
Rejsy
Twitter
powrót