Volvo Ocean Race 2017-2018: Na ostatnim zakręcie

 

 

Większa cześć floty przemieszcza się na wschód, zmierzając w kierunku mety. Nieuchronnie drugi etap dobiega końca.

 

Minione dni bezsprzecznie dały się we znaki uczestnikom, ale teraz już jachty znajdujące się na czele floty  kierują się w stronę mety w Kapsztadzie. Pozostało im do pokonania nieco mniej niż 2400 mil morskich.

 

Pierwszy zwrot w kierunku Kapsztadu wykonał Team Brunel, za nim Vestas 11th Hour Racing, z niewielką przewagą nad MAPFRE.

 

 

„Atmosfera na pokładzie w sobotę wieczorem była całkiem dobra, w końcu skierowaliśmy dziób w stronę Kapsztadu.” – napisał Simon Fisher. – „Nie mogę przestać sobie pluć w brodę za to, że nie poszliśmy bardziej zdecydowanie na południe, jak Brunel.”

 

Jednej z drużyn humor nie będzie dopisywał - Dongfeng Race Team.  Zaledwie 24 godziny temu załoga miała mocną pozycję na południe od floty, ale straciła ją wykonując spóźniony zwrot na południowy zachód. W wyniku tego drużyna znalazła się dalej na wschód, bliżej obszaru wysokiego ciśnienia, w którym królowała słaba bryza.

 

„Jesteśmy w d***.” -  skwitował wczoraj nawigator Pascal Bidegorry po aktualizacji raportu o pozycji jachtów.

 

Dongfeng jest na dużo gorszej pozycji, niż 30 godzin temu. Wydaje się, że będą musieli walczyć o trzecie miejsce, chociaż przez większość czasu znajdowali się na prowadzeniu.

 

Jednak do mety  pozostało mniej niż 2400 mil morskich i niecały tydzień żeglowania, zatem jeszcze wiele może się zmienić.

 

„Widziałem wiele dziwnych rzeczy  dziejących się na oceanie.” – powiedział weteran VOR, Stu Bannatyne, pocieszając załogę Dongfeng. – „Dopóki coś się definitywnie nie skończy, wszystko się może zdarzyć.”

 

Co racja, to racja. Raport z godz. 13:00 opublikowany na oficjalnej stronie wyścigu potwierdza tę teorię:

 

1. Vestas 11th Hour Racing

2. MAPFRE

3. Team Brunel

4. Dongfeng Race Team

5. Turn the Tide on

6. team AkzoNobel

7. Sun Hung Kai/Scallywag

 

 

Źródło: www.volvooceanrace.com

 

Zdjęcia: Ugo Fonolla, Ainoha Sanchez

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

Bliski Caraibic Polski Klub Morski ZOZŻ Zew Oceanu My Sailing SailForum CSB ODYSEA Władka Wagnera International Moth Oficyna Morska SOLOVELA.NET Tour de Fun Mazurscy Sternicy Arek Rejs Photography Aero Vaerft Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Karol Jabłoński Pod Omegą BRJ Design SSPW WakeShock Biszcza POZMiW Morka Baatsans.no Dansk Sejlunion WaveINN Jacht Film Ocean TEAM PG Smoki Północy Ocean Sails Navslide AlmaPress Porty 24 Pogodynka.pl Eco Marine Power Jachtklub Elbląg Studio Borlenghi Marynistyka Rumszewicz Sailing Sunreef Yachts SSI Jerzy Kuliński Navinord Krzysztof Baranowski Dinghy Atlantic Henri Lloyd Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Warmia i Mazury Marine Insight Polacy Dookoła Świata ServiolaBcn WFoil Group Team Klimatyzacja Milka Jung Navicula Krzysztof Baranowski PSKite Selden Mast SailBookArnia Puchar Polski Jachtów Kabinowych
FB
Rejsy
Twitter
powrót