Volvo Ocean Race 2017-2018: Na ostatnim zakręcie

 

 

Większa cześć floty przemieszcza się na wschód, zmierzając w kierunku mety. Nieuchronnie drugi etap dobiega końca.

 

Minione dni bezsprzecznie dały się we znaki uczestnikom, ale teraz już jachty znajdujące się na czele floty  kierują się w stronę mety w Kapsztadzie. Pozostało im do pokonania nieco mniej niż 2400 mil morskich.

 

Pierwszy zwrot w kierunku Kapsztadu wykonał Team Brunel, za nim Vestas 11th Hour Racing, z niewielką przewagą nad MAPFRE.

 

 

„Atmosfera na pokładzie w sobotę wieczorem była całkiem dobra, w końcu skierowaliśmy dziób w stronę Kapsztadu.” – napisał Simon Fisher. – „Nie mogę przestać sobie pluć w brodę za to, że nie poszliśmy bardziej zdecydowanie na południe, jak Brunel.”

 

Jednej z drużyn humor nie będzie dopisywał - Dongfeng Race Team.  Zaledwie 24 godziny temu załoga miała mocną pozycję na południe od floty, ale straciła ją wykonując spóźniony zwrot na południowy zachód. W wyniku tego drużyna znalazła się dalej na wschód, bliżej obszaru wysokiego ciśnienia, w którym królowała słaba bryza.

 

„Jesteśmy w d***.” -  skwitował wczoraj nawigator Pascal Bidegorry po aktualizacji raportu o pozycji jachtów.

 

Dongfeng jest na dużo gorszej pozycji, niż 30 godzin temu. Wydaje się, że będą musieli walczyć o trzecie miejsce, chociaż przez większość czasu znajdowali się na prowadzeniu.

 

Jednak do mety  pozostało mniej niż 2400 mil morskich i niecały tydzień żeglowania, zatem jeszcze wiele może się zmienić.

 

„Widziałem wiele dziwnych rzeczy  dziejących się na oceanie.” – powiedział weteran VOR, Stu Bannatyne, pocieszając załogę Dongfeng. – „Dopóki coś się definitywnie nie skończy, wszystko się może zdarzyć.”

 

Co racja, to racja. Raport z godz. 13:00 opublikowany na oficjalnej stronie wyścigu potwierdza tę teorię:

 

1. Vestas 11th Hour Racing

2. MAPFRE

3. Team Brunel

4. Dongfeng Race Team

5. Turn the Tide on

6. team AkzoNobel

7. Sun Hung Kai/Scallywag

 

 

Źródło: www.volvooceanrace.com

 

Zdjęcia: Ugo Fonolla, Ainoha Sanchez

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

Tour de Fun Polski Klub Morski Henri Lloyd Ocean TEAM PG Smoki Północy Navicula Mazurscy Sternicy Ocean Sails AlmaPress Krzysztof Baranowski BRJ Design My Sailing Oficyna Morska Zew Oceanu WFoil Group Rumszewicz Sailing POZMiW WakeShock Biszcza Bliski Caraibic Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów SOLOVELA.NET Puchar Polski Jachtów Kabinowych CSB Arek Rejs Photography Krzysztof Baranowski Warmia i Mazury Pogodynka.pl Polacy Dookoła Świata Team Klimatyzacja Dansk Sejlunion Navslide SSPW Milka Jung Selden Mast SailForum Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Jacht Film Baatsans.no Dinghy Atlantic Morka ServiolaBcn Marynistyka Eco Marine Power Aero Vaerft SailBookArnia Pod Omegą Porty 24 WaveINN Jachtklub Elbląg Karol Jabłoński ODYSEA Władka Wagnera International Moth Studio Borlenghi Navinord SSI Jerzy Kuliński Sunreef Yachts Marine Insight ZOZŻ PSKite
FB
Rejsy
Twitter
powrót