Sportowym katamaranem wśród lodów Arktyki

 

Courbevoie, Francja, 27 czerwca 2017. Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, wspiera żeglarza Yvana Bourgnona podczas rejsu Bimedia Challenge przejściem północno-zachodnim z Alaski na Grenlandię na sportowym katamaranie wśród lodów Arktyki.

Rejs rozpocznie się w mieście Nome położonym na zachodnim wybrzeżu Alaski. Po około 45-50 dniach od wypłynięcia żeglarz powinien dotrzeć do Nuuk, stolicy Grenlandii. Jego samotny wyczyn ma zostać uznany jako rekord przez World Sailing Record Council – organizację zatwierdzającą największe osiągnięcia żeglarskie na świecie.

 

Przejście Północno-Zachodnie, z którego korzystają wyłącznie jednostki z napędem silnikowym, jest otwarte jedynie przez kilka tygodni w ciągu roku. Dlatego Yvan Bourgnon poprosił GEFCO o wsparcie logistyczne obejmujące transport katamaranu z portu w Antwerpii (Belgia) do Nome na Alasce w ekstremalnie krótkim czasie, aby podnieść kotwicę na czas i wykorzystać moment kruszenia lodu. Katamaran o długości 6,30 m został przetransportowany w częściach statkiem towarowym do Seattle (USA), a następnie popłynął jednostką typu fast-line do Anchorage na Alasce. Do ostatniego etapu transportu katamaranu wykorzystano samolot transportowy Hercules C-130, który doleciał do Nome 26 czerwca. Cała operacja była nadzorowana przez GEFCO Freight Forwarding, komórkę specjalizującą się w transporcie multimodalnym.

Samotny Rejs Yvana Bourgnona rozpocznie się na początku lipca. Żeglarz spędzi wiele dni na pokładzie jachtu bezkabinowego, płynąc wśród kry lodowej i w towarzystwie niedźwiedzi polarnych oraz innych ssaków morskich.

GEFCO czuje się wyróżnione możliwością dzielenia się doświadczeniem, które pomoże Yvanowi Bourgnonowi podczas tej wyjątkowej przygody. Rejs ma w sobie wartości, które na co dzień towarzyszą Grupie GEFCO – ludzką otwartość na wyzwania, jakość operacyjną, elastyczność i zarządzanie ryzykiem.

Strona internetowa wyprawy z możliwością śledzenia trasy żeglarza w czasie rzeczywistym: http://ledefibimedia.com/

Konto Facebook: https://www.facebook.com/ybourgnon/

 

O Grupie GEFCO

GEFCO jest obecnie liderem logistyki dla branży przemysłowej. Działalność firmy obejmuje pięć podstawowych obszarów: Overland, Overseas, Warehousing & Reusable Packaging, Finished Vehicles Logistics i Customs & Tax representation. GEFCO oferuje globalne i innowacyjne rozwiązania we wszystkich aspektach logistyki przemysłowej, na gruncie krajowym i międzynarodowym, na każdym etapie produkcji. Prowadzi działalność w 150 krajach i znajduje się w pierwszej dziesiątce europejskich operatorów logistycznych. W 2016 r. obroty Grupy sięgnęły 4,2 mld euro, a obecnie zatrudnia 12 000 osób. Grupa, która ma ponad 300 placówek na całym świecie, rozwija swoją działalność na pięciu kontynentach.

www.gefco.net

 

 

O GEFCO Polska

Jest częścią Grupy GEFCO. Siedziba główna mieści się w Warszawie, zaś oddziały firmy znajdują się w województwie wielkopolskim (Plewiska, Swarzędz), śląskim (Czeladź, Bieruń), dolnośląskim (Kąty Wrocławskie), mazowieckim (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Zegrze) oraz w Rzeszowie i Krakowie. Rynek docelowy to głównie branże motoryzacyjna (producenci samochodów, części i komponentów), elektroniczna, budowlana, kosmetyczna, FMCG oraz inne przemysłowe.

www.gefco.pl

Powrót

Partnerzy

Zew Oceanu Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów WaveINN Puchar Polski Jachtów Kabinowych Warmia i Mazury Rumszewicz Sailing My Sailing Navinord Jacht Film Jachtklub Elbląg SailBookArnia International Moth PG Smoki Północy Karol Jabłoński ServiolaBcn Navslide Morka BRJ Design Baatsans.no Porty 24 PSKite AlmaPress Milka Jung Oficyna Morska SSPW Navicula Pogodynka.pl Studio Borlenghi Dinghy Atlantic Pod Omegą Polski Klub Morski Dansk Sejlunion Krzysztof Baranowski Henri Lloyd Mazurscy Sternicy ODYSEA Władka Wagnera WFoil Group Ocean TEAM CSB SSI Jerzy Kuliński Bliski Caraibic Team Klimatyzacja Marynistyka Eco Marine Power POZMiW Tour de Fun Krzysztof Baranowski Selden Mast Ocean Sails Sunreef Yachts Marine Insight Arek Rejs Photography Aero Vaerft WakeShock Biszcza Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Polacy Dookoła Świata SailForum SOLOVELA.NET ZOZŻ
FB
Rejsy
Twitter
powrót