Volvo Ocean Race na nowych zasadach

 

Od teraz wchodzą nowe zasady - po zakończeniu tegorocznej edycji VOR 2017-2019 kolejny wyścig wystartuje nie jak dotąd za 3 lata, lecz za 2 lata. Zmiana ma na celu zapewnienie nie tylko lepszej ciągłości i spójności, ale i wartości komercyjnej dla profesjonalnych drużyn żeglarskich, sponsorów i miast gospodarzy.

 

 

Zmiana ta oznacza więcej  działań związanych z VOR w roku kalendarzowym, a więc jest to nie tylko ukłon w stronę fanów tego kultowego wyścigu dookoła świata, ale dla uczestników
i sztabu ludzi współpracujących przy jego obsłudze.

 

Edycja 2017-2018 rozpocznie się 22 października startem z Alicante i zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku w Hadze (Holandia). Następne trzy wyścigi odbędą
się w latach 2019-2020, 2021-2022 i 2023-2024, a miasta gospodarze będą takie, jak
w nadchodzącej edycji

 

 

 Mark Turner, dyrektor wyścigu, wyjaśnia: „Wprowadzając zamiany liczymy na to, że drużyny i ich sponsorzy zobowiążą się do udziału w dwóch kolejnych wyścigach za jednym zamachem, co dotąd rzadko się zdarzało – 6 lat to za długi okres, by większość firm mogła  się zdeklarować. Skrócenie długiej przerwy między wyścigami o 2 lata rozwiąże wiele problemów, w tym problemu ze sponsorowaniem drużyn. Między kolejnymi edycjami nadal będzie około 16 miesięcy przerwy, więc nie boimy się przesytu.”

 

Pierwotnie VOR odbywał się co cztery lata od pierwszej edycji w latach 1973-1974 (wówczas znany jako Whitbread). Od edycji 2005-2006 wyścig startował co  trzy lata.

 

 

W tym roku tradycyjnie drużyny wyruszą z Alicante (Hiszpania), jednak w przyszłości trasa wyścigu może ulec zmianie - start i meta mogą znaleźć się poza Europą, a jednym z etapów może być wyścig non-stop wokół Antarktyki.

 

Przypomnijmy, że do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się już sześć zespołów: AkzoNobel (kapitan Simeon Tienpont), Dongfeng Race Team (kapitan Charles Caudrelier), Mapfre (kapitan Xabi Fernandez), Vestas 11th Hour Racing (kapitan Charlie Enright), Sun Hung Kai/ Scallywag (kapitan David Witt) i Turn The Tide On Plastic (kapitan Dee Caffari).

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Marc Bow, Oscar Kihlborg, Benoit Stichelbaut, Greg Beadle

 

Źródło: informacje prasowe Volvo Ocean Race

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Mazurscy Sternicy Pod Omegą Rumszewicz Sailing Arek Rejs Photography SailForum Dansk Sejlunion International Moth Milka Jung Eco Marine Power SSI Jerzy Kuliński SOLOVELA.NET Oficyna Morska BRJ Design Selden Mast PSKite Warmia i Mazury Baatsans.no PG Smoki Północy ServiolaBcn Porty 24 POZMiW SailBookArnia Marine Insight WakeShock Biszcza Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 ODYSEA Władka Wagnera AlmaPress Navinord Jacht Film WFoil Group Team Klimatyzacja Ocean Sails SSPW Karol Jabłoński Morka Sunreef Yachts Krzysztof Baranowski ZOZŻ Polski Klub Morski Pogodynka.pl Dinghy Atlantic WaveINN Jachtklub Elbląg Polacy Dookoła Świata Tour de Fun Puchar Polski Jachtów Kabinowych Zew Oceanu Marynistyka Krzysztof Baranowski Ocean TEAM Henri Lloyd CSB Studio Borlenghi Navicula Aero Vaerft My Sailing Navslide Bliski Caraibic
FB
Rejsy
Twitter
powrót