Volvo Ocean Race na nowych zasadach

 

Od teraz wchodzą nowe zasady - po zakończeniu tegorocznej edycji VOR 2017-2019 kolejny wyścig wystartuje nie jak dotąd za 3 lata, lecz za 2 lata. Zmiana ma na celu zapewnienie nie tylko lepszej ciągłości i spójności, ale i wartości komercyjnej dla profesjonalnych drużyn żeglarskich, sponsorów i miast gospodarzy.

 

 

Zmiana ta oznacza więcej  działań związanych z VOR w roku kalendarzowym, a więc jest to nie tylko ukłon w stronę fanów tego kultowego wyścigu dookoła świata, ale dla uczestników
i sztabu ludzi współpracujących przy jego obsłudze.

 

Edycja 2017-2018 rozpocznie się 22 października startem z Alicante i zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku w Hadze (Holandia). Następne trzy wyścigi odbędą
się w latach 2019-2020, 2021-2022 i 2023-2024, a miasta gospodarze będą takie, jak
w nadchodzącej edycji

 

 

 Mark Turner, dyrektor wyścigu, wyjaśnia: „Wprowadzając zamiany liczymy na to, że drużyny i ich sponsorzy zobowiążą się do udziału w dwóch kolejnych wyścigach za jednym zamachem, co dotąd rzadko się zdarzało – 6 lat to za długi okres, by większość firm mogła  się zdeklarować. Skrócenie długiej przerwy między wyścigami o 2 lata rozwiąże wiele problemów, w tym problemu ze sponsorowaniem drużyn. Między kolejnymi edycjami nadal będzie około 16 miesięcy przerwy, więc nie boimy się przesytu.”

 

Pierwotnie VOR odbywał się co cztery lata od pierwszej edycji w latach 1973-1974 (wówczas znany jako Whitbread). Od edycji 2005-2006 wyścig startował co  trzy lata.

 

 

W tym roku tradycyjnie drużyny wyruszą z Alicante (Hiszpania), jednak w przyszłości trasa wyścigu może ulec zmianie - start i meta mogą znaleźć się poza Europą, a jednym z etapów może być wyścig non-stop wokół Antarktyki.

 

Przypomnijmy, że do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się już sześć zespołów: AkzoNobel (kapitan Simeon Tienpont), Dongfeng Race Team (kapitan Charles Caudrelier), Mapfre (kapitan Xabi Fernandez), Vestas 11th Hour Racing (kapitan Charlie Enright), Sun Hung Kai/ Scallywag (kapitan David Witt) i Turn The Tide On Plastic (kapitan Dee Caffari).

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Marc Bow, Oscar Kihlborg, Benoit Stichelbaut, Greg Beadle

 

Źródło: informacje prasowe Volvo Ocean Race

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

Marine Insight Tour de Fun Navinord My Sailing Eco Marine Power Henri Lloyd AlmaPress Mazurscy Sternicy International Moth Pod Omegą Baatsans.no Karol Jabłoński SSI Jerzy Kuliński Oficyna Morska CSB WaveINN Arek Rejs Photography BRJ Design Sunreef Yachts SailBookArnia Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Navslide Pogodynka.pl Marynistyka Krzysztof Baranowski Dinghy Atlantic SSPW Team Klimatyzacja Bliski Caraibic Milka Jung PG Smoki Północy Zew Oceanu Aero Vaerft Selden Mast POZMiW Jacht Film Navicula Ocean TEAM Ocean Sails Puchar Polski Jachtów Kabinowych Dansk Sejlunion Polski Klub Morski Studio Borlenghi PSKite Warmia i Mazury Krzysztof Baranowski Rumszewicz Sailing Morka SOLOVELA.NET ODYSEA Władka Wagnera Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 ZOZŻ WakeShock Biszcza WFoil Group Porty 24 SailForum ServiolaBcn Polacy Dookoła Świata Jachtklub Elbląg
FB
Rejsy
Twitter
powrót