Volvo Ocean Race na nowych zasadach

 

Od teraz wchodzą nowe zasady - po zakończeniu tegorocznej edycji VOR 2017-2019 kolejny wyścig wystartuje nie jak dotąd za 3 lata, lecz za 2 lata. Zmiana ma na celu zapewnienie nie tylko lepszej ciągłości i spójności, ale i wartości komercyjnej dla profesjonalnych drużyn żeglarskich, sponsorów i miast gospodarzy.

 

 

Zmiana ta oznacza więcej  działań związanych z VOR w roku kalendarzowym, a więc jest to nie tylko ukłon w stronę fanów tego kultowego wyścigu dookoła świata, ale dla uczestników
i sztabu ludzi współpracujących przy jego obsłudze.

 

Edycja 2017-2018 rozpocznie się 22 października startem z Alicante i zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku w Hadze (Holandia). Następne trzy wyścigi odbędą
się w latach 2019-2020, 2021-2022 i 2023-2024, a miasta gospodarze będą takie, jak
w nadchodzącej edycji

 

 

 Mark Turner, dyrektor wyścigu, wyjaśnia: „Wprowadzając zamiany liczymy na to, że drużyny i ich sponsorzy zobowiążą się do udziału w dwóch kolejnych wyścigach za jednym zamachem, co dotąd rzadko się zdarzało – 6 lat to za długi okres, by większość firm mogła  się zdeklarować. Skrócenie długiej przerwy między wyścigami o 2 lata rozwiąże wiele problemów, w tym problemu ze sponsorowaniem drużyn. Między kolejnymi edycjami nadal będzie około 16 miesięcy przerwy, więc nie boimy się przesytu.”

 

Pierwotnie VOR odbywał się co cztery lata od pierwszej edycji w latach 1973-1974 (wówczas znany jako Whitbread). Od edycji 2005-2006 wyścig startował co  trzy lata.

 

 

W tym roku tradycyjnie drużyny wyruszą z Alicante (Hiszpania), jednak w przyszłości trasa wyścigu może ulec zmianie - start i meta mogą znaleźć się poza Europą, a jednym z etapów może być wyścig non-stop wokół Antarktyki.

 

Przypomnijmy, że do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się już sześć zespołów: AkzoNobel (kapitan Simeon Tienpont), Dongfeng Race Team (kapitan Charles Caudrelier), Mapfre (kapitan Xabi Fernandez), Vestas 11th Hour Racing (kapitan Charlie Enright), Sun Hung Kai/ Scallywag (kapitan David Witt) i Turn The Tide On Plastic (kapitan Dee Caffari).

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Marc Bow, Oscar Kihlborg, Benoit Stichelbaut, Greg Beadle

 

Źródło: informacje prasowe Volvo Ocean Race

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

Navicula Mazurscy Sternicy AlmaPress Dinghy Atlantic SailBookArnia Arek Rejs Photography SOLOVELA.NET Krzysztof Baranowski WakeShock Biszcza Porty 24 Eco Marine Power PSKite Jacht Film Jachtklub Elbląg Zew Oceanu WFoil Group Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 SailForum Baatsans.no ZOZŻ Studio Borlenghi CSB Puchar Polski Jachtów Kabinowych My Sailing Pogodynka.pl SSI Jerzy Kuliński Dansk Sejlunion Oficyna Morska Tour de Fun Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów WaveINN Marynistyka Navslide BRJ Design Ocean TEAM ODYSEA Władka Wagnera Navinord SSPW Marine Insight Sunreef Yachts International Moth Warmia i Mazury Rumszewicz Sailing Polacy Dookoła Świata Bliski Caraibic Morka Team Klimatyzacja Polski Klub Morski PG Smoki Północy ServiolaBcn Karol Jabłoński Krzysztof Baranowski Henri Lloyd Milka Jung Selden Mast Ocean Sails Pod Omegą POZMiW Aero Vaerft
FB
Rejsy
Twitter
powrót