Volvo Ocean Race na nowych zasadach

 

Od teraz wchodzą nowe zasady - po zakończeniu tegorocznej edycji VOR 2017-2019 kolejny wyścig wystartuje nie jak dotąd za 3 lata, lecz za 2 lata. Zmiana ma na celu zapewnienie nie tylko lepszej ciągłości i spójności, ale i wartości komercyjnej dla profesjonalnych drużyn żeglarskich, sponsorów i miast gospodarzy.

 

 

Zmiana ta oznacza więcej  działań związanych z VOR w roku kalendarzowym, a więc jest to nie tylko ukłon w stronę fanów tego kultowego wyścigu dookoła świata, ale dla uczestników
i sztabu ludzi współpracujących przy jego obsłudze.

 

Edycja 2017-2018 rozpocznie się 22 października startem z Alicante i zakończy się pod koniec czerwca przyszłego roku w Hadze (Holandia). Następne trzy wyścigi odbędą
się w latach 2019-2020, 2021-2022 i 2023-2024, a miasta gospodarze będą takie, jak
w nadchodzącej edycji

 

 

 Mark Turner, dyrektor wyścigu, wyjaśnia: „Wprowadzając zamiany liczymy na to, że drużyny i ich sponsorzy zobowiążą się do udziału w dwóch kolejnych wyścigach za jednym zamachem, co dotąd rzadko się zdarzało – 6 lat to za długi okres, by większość firm mogła  się zdeklarować. Skrócenie długiej przerwy między wyścigami o 2 lata rozwiąże wiele problemów, w tym problemu ze sponsorowaniem drużyn. Między kolejnymi edycjami nadal będzie około 16 miesięcy przerwy, więc nie boimy się przesytu.”

 

Pierwotnie VOR odbywał się co cztery lata od pierwszej edycji w latach 1973-1974 (wówczas znany jako Whitbread). Od edycji 2005-2006 wyścig startował co  trzy lata.

 

 

W tym roku tradycyjnie drużyny wyruszą z Alicante (Hiszpania), jednak w przyszłości trasa wyścigu może ulec zmianie - start i meta mogą znaleźć się poza Europą, a jednym z etapów może być wyścig non-stop wokół Antarktyki.

 

Przypomnijmy, że do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się już sześć zespołów: AkzoNobel (kapitan Simeon Tienpont), Dongfeng Race Team (kapitan Charles Caudrelier), Mapfre (kapitan Xabi Fernandez), Vestas 11th Hour Racing (kapitan Charlie Enright), Sun Hung Kai/ Scallywag (kapitan David Witt) i Turn The Tide On Plastic (kapitan Dee Caffari).

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Marc Bow, Oscar Kihlborg, Benoit Stichelbaut, Greg Beadle

 

Źródło: informacje prasowe Volvo Ocean Race

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

Powrót

Partnerzy

ODYSEA Władka Wagnera Krzysztof Baranowski Oficyna Morska Karol Jabłoński Selden Mast POZMiW Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Navslide Navinord CSB My Sailing Polacy Dookoła Świata Bliski Caraibic Marine Insight SSI Jerzy Kuliński Team Klimatyzacja Tour de Fun PG Smoki Północy Ocean TEAM Ocean Sails Porty 24 Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Sunreef Yachts Baatsans.no Warmia i Mazury Milka Jung Marynistyka Jacht Film International Moth Pogodynka.pl ServiolaBcn Henri Lloyd Studio Borlenghi Navicula Pod Omegą Jachtklub Elbląg Mazurscy Sternicy Morka Zew Oceanu Eco Marine Power ZOZŻ Puchar Polski Jachtów Kabinowych Polski Klub Morski Dansk Sejlunion WFoil Group Dinghy Atlantic SSPW PSKite Aero Vaerft Krzysztof Baranowski WakeShock Biszcza WaveINN SailBookArnia SailForum BRJ Design Arek Rejs Photography Rumszewicz Sailing AlmaPress SOLOVELA.NET
FB
Rejsy
Twitter
powrót