POLECANE! SailBook Cup 2017, czyli ponad 600NM dobrej żeglarskiej roboty

 

Kultowe już morskie regaty SailBook Cup zbliżają się nieubłaganie i jak co roku głównym arbitrem będzie nasz kapryśny Bałtyk. Jakie warunki przygotuje dla nas tym razem? O tym przekonamy się już za trzy miesiące! 

 

Wyzwanie sezonu, kolejne regaty morskie, czy krok w przygotowaniach do cięższych wyzwań - dla każdego regaty SailBook Cup stanowią inny cel. Jedno jest pewne - czeka nas ponad 600NM morderczej walki z przeciwnikami, słabościami i warunkami pogodowymi. Emocji nie zabraknie z pewnością! Tym bardziej, że na chwilę obecną mamy już zgłoszone 24 jachty, a na kolejne zgłoszenia czekamy do 15 czerwca.

To już 7 edycja w nieustannym dążeniu do doskonałości, tak jak nakazuje dobra praktyka morska, a przede wszystkim główna maksyma naszych regat, czyli wszystko w duchu gentlemen's agreement.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, w tym roku nagroda główna - Przechodni Puchar SailBook Cup, trafi do zwycięskiej załogi w klasyfikacji generalnej KWR. Jest o co walczyć - ponad 80-letni srebrny puchar, na którym grawerowane jest co roku nazwisko kapitana zwycięskiego jachtu, niejednym już spędzał sen z powiek. Tradycją stały się nawet zdjęcia załóg z Pucharem, robione tuż przed startem, mające przynieść choć odrobinę szczęścia w walce o nagrodę główną.

Jednak zanim nastąpi rozstrzygnięcie do kogo w tym roku należeć będzie słynny srebrny puchar, zgodnie z tradycją spotkamy się w piątkowe przed-regatowe popołudnie. W gościnnej Marinie Sopot, na klimatycznym pokładzie statku Pirat, po raz kolejny będzie czekał na nas pyszny dzik, który na pewno doda dzielnym żeglarzom siły i odwagi w nadchodzących zmaganiach. Potem już tylko sobotnia odprawa kapitanów (prowadzona przez naszego sędziego regat - Tomka Konnaka), oficjalne otwarcie, pamiątkowe zdjęcia i... wielki START! A po starcie już tylko jeden cel dla każdej załogi - zrobić wszystko, aby najszybciej pokonać trasę do Visby… skąd po Dniu Polskim wyruszymy dalej na północ i okrążając wyspę Gotska Sandön, skierujemy się prosto na metę w Sopocie.

 

Szykujcie jachty i załogi i do zobaczenia już niebawem!

Załoga SailBook Cup 

www.sailbookcup.pl 

www.maristo.pl 

Powrót

Partnerzy

Sunreef Yachts Krzysztof Baranowski WFoil Group Dansk Sejlunion Tour de Fun Eco Marine Power PSKite BRJ Design Henri Lloyd Ocean TEAM Pogodynka.pl Milka Jung Dinghy Atlantic SailForum International Moth SSPW Warmia i Mazury Navslide Ocean Sails SailBookArnia POZMiW WakeShock Biszcza Porty 24 Morka Jacht Film Marynistyka Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Baatsans.no Polacy Dookoła Świata Marine Insight ServiolaBcn Studio Borlenghi Pod Omegą Navicula Mazurscy Sternicy Navinord AlmaPress Selden Mast WaveINN Zew Oceanu SOLOVELA.NET Bliski Caraibic Karol Jabłoński PG Smoki Północy CSB Polski Klub Morski Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Jachtklub Elbląg Team Klimatyzacja SSI Jerzy Kuliński Puchar Polski Jachtów Kabinowych My Sailing ZOZŻ Oficyna Morska Rumszewicz Sailing ODYSEA Władka Wagnera Krzysztof Baranowski Arek Rejs Photography Aero Vaerft
FB
Rejsy
Twitter
powrót