AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

Oficyna Morska Krzysztof Baranowski Marine Insight Navicula International Moth Krzysztof Baranowski Jacht Film Morka WakeShock Biszcza Baatsans.no ODYSEA Władka Wagnera SOLOVELA.NET Ocean TEAM Navinord SSPW Milka Jung WaveINN PSKite Zew Oceanu Rumszewicz Sailing Karol Jabłoński ServiolaBcn AlmaPress SailForum Mazurscy Sternicy PG Smoki Północy Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 My Sailing Tour de Fun Polacy Dookoła Świata Navslide Arek Rejs Photography Bliski Caraibic Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Selden Mast CSB Eco Marine Power Pod Omegą ZOZŻ SSI Jerzy Kuliński SailBookArnia Dansk Sejlunion Jachtklub Elbląg Warmia i Mazury Ocean Sails Sunreef Yachts BRJ Design Porty 24 Team Klimatyzacja Studio Borlenghi Pogodynka.pl Henri Lloyd Marynistyka POZMiW Dinghy Atlantic Polski Klub Morski Aero Vaerft WFoil Group Puchar Polski Jachtów Kabinowych
FB
Rejsy
Twitter
powrót