AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

Polski Klub Morski Navicula Team Klimatyzacja Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Karol Jabłoński Morka SSPW Krzysztof Baranowski SOLOVELA.NET Dansk Sejlunion Sunreef Yachts Henri Lloyd SSI Jerzy Kuliński SailBookArnia Tour de Fun My Sailing Warmia i Mazury Marine Insight Oficyna Morska Eco Marine Power Jachtklub Elbląg Milka Jung Puchar Polski Jachtów Kabinowych Ocean Sails Arek Rejs Photography Marynistyka Bliski Caraibic Jacht Film PG Smoki Północy Ocean TEAM WFoil Group SailForum Zew Oceanu Studio Borlenghi Baatsans.no Pod Omegą PSKite AlmaPress Selden Mast ServiolaBcn ZOZŻ ODYSEA Władka Wagnera Navslide Polacy Dookoła Świata Rumszewicz Sailing WaveINN International Moth Krzysztof Baranowski BRJ Design Porty 24 Aero Vaerft POZMiW CSB WakeShock Biszcza Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Navinord Mazurscy Sternicy Dinghy Atlantic Pogodynka.pl
FB
Rejsy
Twitter
powrót