AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

PSKite Karol Jabłoński WFoil Group Selden Mast Baatsans.no Dinghy Atlantic Porty 24 SOLOVELA.NET Pogodynka.pl Arek Rejs Photography SSPW Henri Lloyd ODYSEA Władka Wagnera International Moth Morka Krzysztof Baranowski Polski Klub Morski Milka Jung ServiolaBcn Sunreef Yachts Mazurscy Sternicy Zew Oceanu Oficyna Morska Navinord ZOZŻ Tour de Fun Studio Borlenghi Marynistyka Eco Marine Power Jachtklub Elbląg Rumszewicz Sailing AlmaPress Aero Vaerft Puchar Polski Jachtów Kabinowych Team Klimatyzacja PG Smoki Północy Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Dansk Sejlunion Pod Omegą Jacht Film Warmia i Mazury Krzysztof Baranowski Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Polacy Dookoła Świata WakeShock Biszcza SailForum BRJ Design CSB My Sailing Ocean TEAM Marine Insight Bliski Caraibic SailBookArnia Navslide Ocean Sails Navicula WaveINN POZMiW SSI Jerzy Kuliński
FB
Rejsy
Twitter
powrót