AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

Morka Zew Oceanu Jachtklub Elbląg PSKite ODYSEA Władka Wagnera Krzysztof Baranowski International Moth BRJ Design Puchar Polski Jachtów Kabinowych Polacy Dookoła Świata POZMiW Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Ocean TEAM AlmaPress Eco Marine Power SOLOVELA.NET Mazurscy Sternicy Dansk Sejlunion Krzysztof Baranowski Henri Lloyd WaveINN Team Klimatyzacja SailForum WFoil Group Navinord Milka Jung SailBookArnia ServiolaBcn Jacht Film Navslide WakeShock Biszcza Selden Mast Porty 24 Marine Insight Marynistyka Tour de Fun Baatsans.no Bliski Caraibic SSI Jerzy Kuliński Ocean Sails Karol Jabłoński CSB Sunreef Yachts Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Rumszewicz Sailing Polski Klub Morski Arek Rejs Photography Warmia i Mazury Studio Borlenghi Pogodynka.pl My Sailing Dinghy Atlantic Aero Vaerft ZOZŻ Oficyna Morska Navicula SSPW Pod Omegą PG Smoki Północy
FB
Rejsy
Twitter
powrót