AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

Mazurscy Sternicy Polski Klub Morski Milka Jung AlmaPress Karol Jabłoński Eco Marine Power Baatsans.no SOLOVELA.NET Warmia i Mazury Polacy Dookoła Świata Selden Mast Arek Rejs Photography ODYSEA Władka Wagnera Ocean Sails Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Porty 24 Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 POZMiW WaveINN Zew Oceanu My Sailing WFoil Group Henri Lloyd ZOZŻ Aero Vaerft CSB Puchar Polski Jachtów Kabinowych Pod Omegą SSI Jerzy Kuliński Jachtklub Elbląg Rumszewicz Sailing Tour de Fun SailBookArnia Navslide Jacht Film PG Smoki Północy Navinord Dansk Sejlunion Pogodynka.pl Morka Marynistyka Oficyna Morska SSPW Krzysztof Baranowski PSKite SailForum Dinghy Atlantic International Moth Bliski Caraibic Studio Borlenghi Navicula Krzysztof Baranowski Team Klimatyzacja ServiolaBcn Marine Insight BRJ Design WakeShock Biszcza Ocean TEAM Sunreef Yachts
FB
Rejsy
Twitter
powrót