AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

CSB ODYSEA Władka Wagnera Jachtklub Elbląg Krzysztof Baranowski ServiolaBcn Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Milka Jung SailBookArnia Henri Lloyd ZOZŻ Ocean TEAM Rumszewicz Sailing Pod Omegą International Moth Mazurscy Sternicy Puchar Polski Jachtów Kabinowych Baatsans.no Pogodynka.pl Krzysztof Baranowski BRJ Design SSPW Ocean Sails Studio Borlenghi Tour de Fun Sunreef Yachts WakeShock Biszcza SSI Jerzy Kuliński Team Klimatyzacja Dinghy Atlantic Selden Mast My Sailing Jacht Film PSKite Marynistyka Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Oficyna Morska Navicula PG Smoki Północy Morka Zew Oceanu Navslide Karol Jabłoński Bliski Caraibic Warmia i Mazury Arek Rejs Photography Porty 24 WaveINN Aero Vaerft Eco Marine Power SailForum POZMiW Polski Klub Morski Polacy Dookoła Świata Navinord Dansk Sejlunion WFoil Group Marine Insight SOLOVELA.NET AlmaPress
FB
Rejsy
Twitter
powrót