AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

PSKite Navicula Arek Rejs Photography Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów SailForum Milka Jung CSB Navslide AlmaPress Baatsans.no ODYSEA Władka Wagnera POZMiW Marine Insight Navinord Oficyna Morska WaveINN SSI Jerzy Kuliński Polacy Dookoła Świata Porty 24 Jacht Film Sunreef Yachts Polski Klub Morski Jachtklub Elbląg Krzysztof Baranowski Dansk Sejlunion Morka Ocean Sails Pod Omegą SailBookArnia Bliski Caraibic Eco Marine Power BRJ Design WFoil Group Dinghy Atlantic Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Aero Vaerft SOLOVELA.NET Warmia i Mazury Tour de Fun Pogodynka.pl Mazurscy Sternicy ZOZŻ SSPW Krzysztof Baranowski PG Smoki Północy Studio Borlenghi Ocean TEAM Team Klimatyzacja Marynistyka WakeShock Biszcza Puchar Polski Jachtów Kabinowych International Moth My Sailing Zew Oceanu Selden Mast Rumszewicz Sailing Karol Jabłoński ServiolaBcn Henri Lloyd
FB
Rejsy
Twitter
powrót