Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

Krzysztof Baranowski Team Klimatyzacja SSI Jerzy Kuliński Aero Vaerft Warmia i Mazury Navinord SSPW Pod Omegą Mazurscy Sternicy AlmaPress Studio Borlenghi Marine Insight Puchar Polski Jachtów Kabinowych WakeShock Biszcza ODYSEA Władka Wagnera International Moth Navicula Krzysztof Baranowski Porty 24 Henri Lloyd BRJ Design SOLOVELA.NET ServiolaBcn Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Oficyna Morska Eco Marine Power Dansk Sejlunion Pogodynka.pl Rumszewicz Sailing Navslide Morka Jachtklub Elbląg Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Jacht Film Selden Mast Bliski Caraibic My Sailing PG Smoki Północy Milka Jung Arek Rejs Photography POZMiW Polski Klub Morski WaveINN Marynistyka ZOZŻ Zew Oceanu Dinghy Atlantic Tour de Fun Ocean Sails Baatsans.no CSB SailBookArnia PSKite Sunreef Yachts Karol Jabłoński Polacy Dookoła Świata WFoil Group SailForum Ocean TEAM
FB
Rejsy
Twitter
powrót