Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

Pogodynka.pl WakeShock Biszcza Polacy Dookoła Świata POZMiW Arek Rejs Photography Studio Borlenghi WFoil Group Mazurscy Sternicy Team Klimatyzacja Navslide Navicula Ocean TEAM Milka Jung WaveINN Selden Mast Tour de Fun My Sailing BRJ Design SSI Jerzy Kuliński ZOZŻ Dinghy Atlantic ODYSEA Władka Wagnera Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Morka Aero Vaerft Oficyna Morska Polski Klub Morski ServiolaBcn International Moth Navinord Sunreef Yachts Zew Oceanu SSPW Bliski Caraibic Jacht Film Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów SailForum Eco Marine Power Baatsans.no Porty 24 Henri Lloyd Marine Insight Dansk Sejlunion Krzysztof Baranowski Marynistyka Ocean Sails Puchar Polski Jachtów Kabinowych AlmaPress PSKite SOLOVELA.NET PG Smoki Północy SailBookArnia Rumszewicz Sailing Karol Jabłoński Krzysztof Baranowski Jachtklub Elbląg Warmia i Mazury CSB Pod Omegą
FB
Rejsy
Twitter
powrót