Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

Ocean Sails Marine Insight Navicula WaveINN Bliski Caraibic Polski Klub Morski CSB ODYSEA Władka Wagnera International Moth POZMiW ServiolaBcn Morka Dinghy Atlantic Arek Rejs Photography Rumszewicz Sailing SSPW My Sailing Warmia i Mazury AlmaPress Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 ZOZŻ Puchar Polski Jachtów Kabinowych Navinord Milka Jung Krzysztof Baranowski Studio Borlenghi PSKite SOLOVELA.NET SSI Jerzy Kuliński Pogodynka.pl Selden Mast Jacht Film Marynistyka Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Eco Marine Power Zew Oceanu Porty 24 Ocean TEAM Oficyna Morska SailBookArnia Henri Lloyd Dansk Sejlunion Mazurscy Sternicy Karol Jabłoński Krzysztof Baranowski WFoil Group PG Smoki Północy Team Klimatyzacja Aero Vaerft Polacy Dookoła Świata Navslide Pod Omegą Jachtklub Elbląg Baatsans.no WakeShock Biszcza SailForum BRJ Design Tour de Fun Sunreef Yachts
FB
Rejsy
Twitter
powrót