Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

International Moth Polacy Dookoła Świata Karol Jabłoński Marynistyka Navslide SSI Jerzy Kuliński Aero Vaerft Arek Rejs Photography Zew Oceanu Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Milka Jung Navinord AlmaPress Dansk Sejlunion Oficyna Morska Pod Omegą Navicula Mazurscy Sternicy Ocean Sails SOLOVELA.NET Jacht Film CSB PSKite BRJ Design Polski Klub Morski Dinghy Atlantic Eco Marine Power Studio Borlenghi ZOZŻ Bliski Caraibic Pogodynka.pl POZMiW Rumszewicz Sailing Baatsans.no Puchar Polski Jachtów Kabinowych Warmia i Mazury PG Smoki Północy Morka My Sailing WFoil Group Krzysztof Baranowski Henri Lloyd SailForum Jachtklub Elbląg Ocean TEAM Selden Mast Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów SailBookArnia SSPW Porty 24 WaveINN Tour de Fun Team Klimatyzacja Marine Insight ODYSEA Władka Wagnera Krzysztof Baranowski Sunreef Yachts WakeShock Biszcza ServiolaBcn
FB
Rejsy
Twitter
powrót