Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

My Sailing POZMiW Karol Jabłoński ServiolaBcn SOLOVELA.NET Puchar Polski Jachtów Kabinowych Arek Rejs Photography Morka Jachtklub Elbląg WakeShock Biszcza BRJ Design Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 AlmaPress Marynistyka Milka Jung ODYSEA Władka Wagnera Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Marine Insight SailForum Tour de Fun Polski Klub Morski Mazurscy Sternicy Krzysztof Baranowski PSKite SSPW SSI Jerzy Kuliński International Moth Zew Oceanu WFoil Group Baatsans.no Jacht Film Dansk Sejlunion Team Klimatyzacja Oficyna Morska Polacy Dookoła Świata Aero Vaerft Eco Marine Power SailBookArnia Pogodynka.pl Selden Mast Krzysztof Baranowski CSB Rumszewicz Sailing Navinord Ocean Sails Studio Borlenghi Henri Lloyd Porty 24 Pod Omegą Navicula Warmia i Mazury Ocean TEAM Bliski Caraibic Navslide WaveINN ZOZŻ Sunreef Yachts PG Smoki Północy Dinghy Atlantic
FB
Rejsy
Twitter
powrót