Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

Marynistyka CSB Selden Mast Aero Vaerft WFoil Group Dansk Sejlunion Polacy Dookoła Świata Porty 24 Polski Klub Morski International Moth Henri Lloyd ServiolaBcn Krzysztof Baranowski Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów SOLOVELA.NET WaveINN POZMiW Navslide Jacht Film WakeShock Biszcza Baatsans.no Dinghy Atlantic Pod Omegą Tour de Fun Mazurscy Sternicy Eco Marine Power SSI Jerzy Kuliński Jachtklub Elbląg Krzysztof Baranowski AlmaPress Team Klimatyzacja BRJ Design Navinord Oficyna Morska Warmia i Mazury Bliski Caraibic Pogodynka.pl Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 PSKite SSPW Morka Marine Insight Navicula Ocean Sails ODYSEA Władka Wagnera Ocean TEAM Sunreef Yachts SailBookArnia SailForum PG Smoki Północy Zew Oceanu Arek Rejs Photography My Sailing Milka Jung Puchar Polski Jachtów Kabinowych Karol Jabłoński ZOZŻ Studio Borlenghi Rumszewicz Sailing
FB
Rejsy
Twitter
powrót