Volvo Ocean Race 2014-2015: Kolejne zwycięstwo Team SCA

0
708

Zespół SCA zwyciężył w dzisiejszym wyścigu, przez co stał się jedyną załogą, która w tegorocznej edycji wygrała dwa wyścigi w porcie.

To była ostra walka od początku do końca. Drużyna Bouwe Bekkinga została pokonana przez Sam Davis i jej załogę tuż przed linią mety. Nawigatorka Libby Greenhalgh podsumowała sukces drużyny: „Wygrałyśmy, bo postawiłyśmy na prostotę, ograniczyłyśmy nasze manewry do minimum i to nam się opłaciło.”

Dla kapitana zespołu Brunel pocieszeniem jest to, że w rankingu wyścigów w porcie ma tyle samo punktów, co Abu Dhabi Ocean Racing (14 punktów), który przegrał swój pojedynek z drużyną Alvimedica.

Panie z Team SCA ponownie pokazały, że znacznie lepiej idzie im w krótkodystansowych wyścigach. Dzisiejszy sukces z pewnością doda im skrzydeł w nadchodzącym etapie 5 z Auckland do Itajaí, którego start został odroczony.

„Było bardzo, bardzo ciężko. Uczyłyśmy się na błędach i dziś poszło wspaniale.” – powiedziała Davies. – „Dobra praca zespołowa, świetny start, praktyka – na pokładzie wszystko dziś szło idealnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, ponieważ to podniesie moralne naszego zespołu na najbliższe dwa dni. Wciąż czekamy, aż cyklon Pam zmieni położenie i wyruszymy na Ocean Południowy.”

Zespół Mapfre, który najpierw prowadził pościg za SCA, ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium. Na miejscu czwartym uplasowała się chińska drużyna Dongfeng Race Team. A oto pełna klasyfikacja: