POLECANE! WIELKIE zakończenie najdłuższych regat na Bałtyku za nami!

Dzięki uprzejmości naszego współorganizatora, Pomorskiego Związku Żeglarskiego, uczestnicy i kibice SailBook Cup 2014 mieli wyjątkową okazję uświetnić uroczystość podsumowania Pucharu Bałtyku Południowego. I choć nasza impreza - uroczyste zakończenie regat SailBook Cup 2014 - miała być jedynie towarzyszącą, zdecydowanie zdominowała Galę PBP.

Nic tak nas nie dopinguje żeglarzy jak rywalizacja!

 

PBP - z 300 sklasyfikowanych sterników pojawiło się ok. 4% 

SailBook Cup - z 97 uczestników stawiło się żeglarzy 56% i drugie tyle sympatyków

 

Na uroczystości pojawili się żeglarze z całego kraju - Wiesław Krupski z małżonką przybyli do nas z Kielc, Dobrochna Nowak lepsza połowa Szymona Kuczyńskiego, który obecnie na Kanarach przygotowuje się do startu w rejsie dookoła świata na s/y Atlantic Puffin, przybyła z Krakowa; dojechał Dominik Kacprzak i Agnieszka Spodzieja z Jastarni, przypłynęli do nas s/y Konsal z Pucka, czyli Ryszard Drzymalski z Małgosią Woźniak i Andrzej Czyranowicz z Łeby oraz s/y Kristi ze Sławomirem Frajkopfem i Romkiem Jastrzębskim z Tolkomicka. Zawitała również załoga z Elbląga - Łukasz Politański z żoną i Adam Kapczyński. Trójmiejscy żeglarze z żonami, kibicami i sympatykami pojawili się najliczniej, co zrozumiałe logistycznie, niemniej dziękujemy, że zechcieli być z nami.

 
 

W pierwszej części Gali PBP w Filharmonii Bałtyckiej, usłanej przemowami działaczy i wzajemnymi nagrodami, uhonorowano pucharami 12 żeglarzy - cieszy, że pięciu z nich to nasi pomorscy przyjaciele i uczestnicy regat SailBook Cup. 

Druga część Gali PBP to zdecydowanie wymierny dowód sukcesu organizacyjnego SailBook Cup. Żeglarze zdominowali charakter imprezy, wnosząc owacje i okrzyki dla zwycięzców poszczególnych klas i nagrodzonych w naszym losowaniu.

Puchary za pierwszy i drugi bieg ufundowane przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski otrzymali: 

 
  I BIEG      
 II BIEG

   
  KWR ORC OPEN   KWR ORC OPEN
I MIEJSCE Facil Polled 2 Barnaba   Goodspeed Polled 2 Wanda
II MIEJSCE Atlantic Puffin Quick Livener Bystrze   Endorphine Quick Livener  
III MIEJSCE Konsal Four Winds Wanda   Facil Four Winds  
 
 

Zwycięzcą regat i pucharu SailBook Cup została załoga jachtu Polled 2 z kpt. Jackiem Chabowskim. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe drewniane statuetki jachtów.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

  KWR ORC OPEN
I MIEJSCE Endorphine Polled 2 Wanda
II MIEJSCE Facil Quick Livener
III MIEJSCE Konsal Four Winds  

 

Doceniając nie tylko zdolności nautyczne ale też inne walory uczestników, które czynią nasze regaty wyjątkowymi, postanowiliśmy przyznać również nagrody specjalne.

 

  • Za towarzystwo w drodze do Visby nagrodziliśmy zestawem książek jacht Tomasza Konnaka Czarodziejka
  • Postanowiliśmy wręczyć puchary dla najlepszego radia regat - s/y Kristi, i za konsekwentną walkę do samego końca, 400 mil bez grota dla jachtu Four Winds oraz wyróżnić trzy relacje: Anny Kruszczyńskiej z pokładu jachtu Resumee, Moniki Kwiatkowskiej z Goodspeeda i Romana Jastrzębskiego z Kristi oraz film Moniki Wiater z Four Windsa, który wyświetlony na początku spotkania wzbudził ogromne zainteresowanie i wywołał aplauz wśród osób zgromadzonych na sali. 
  • Wolą uczestników przyznaliśmy nagrodę Fair Play za udzielenie pomocy jachtowi Piorun IV, który stracił ster 5 mil morskich przed wejściem do portu Visby. Koło "ratunkowe" duńskiego rękodzieła Aero-Vaerft trafiło na s/y Quick Livener.
  • Żagiel z logo Warmi i Mazur ufundowany przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski (losowany wśród reprezentantów z Zalewu Wiślanego) zobaczymy w przyszłej edycji regat na pokładzie jachtu Kristi.
  • Zaś nagrodę główną w kategorii najlepsza relacja z regat - kolejny sztormiak od naszego partnera Henri Lloyd Polska, który jest z nami od początku, otrzymał Michał Weselak, który już zdążył go przetestować w tegorocznej w Bitwie o Gotland.

 

A co było do wylosowania?

Rollery z serii GX firmy SELDEN Mast zasilą pokłady jachtów Kristi i Facil, zestawy upominków od Ocean Sails z rabatem na uszycie żagla, torbami, kurtkami, czapkami i kubkami, powędrowały do s/y Atlantic Puffin i Polled 2, nawigacja GPS i uchwyty do tableta i telefonu od 3 Sails otrzymał Resumee, sztormiak Henri Lloyd z limitowanej edycji Ostar for Dydek ubierze Monika Kwiatkowska z GoodSpeed'a, a na jachtach Wanda, Four Winds, Endorphine, Konsal, będą stacjonować ręczne radia VHF firmy Navcomm.

 
Nagrody SailBook Cup 2014
 

Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoimi osobami: 

Jerzy Wcisła - UMWiM

Maciej Krupa - żeglarz i Radny Miasta Gdansk

Andrzej Schuetz - Henri Lloyd Polska

Andrzej Szrubkowski - Gdańska Federacja Żeglarska

Bogusław Witkowski - PoZŻ

 

Dostaliśmy również spontaniczne wyrazy uznania za organizację tak świetnych regat w iście słowiańskim stylu od komandora jachtlubu kaliningradzkiego Ost-West, Sergeya Pavlienki, jednocześnie kapitana jachtu Blagodarnost II, który niestety w tym roku zaliczył awarię jeszcze przed platformą PB. Pamiątkowy upominek z liną jachtową godny naszych ambicji regatowych.

 

 

Po części oficjalnej wszyscy udaliśmy się do siedziby Polskiego Klubu Morskiego - Baszty Łabędź - na poczęstunek, pokaz zdjęć i wspólną biesiadę, która trwała do wczesnych godzin porannych. 

 

Dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom bez których nasze regaty nie mogłyby się odbyć!

A więc szczególne podziękowania:

- za wsparcie finansowe dla firm Naftoport, Work Service i Voith Industrial oraz Miasta Sopot

- dla fundatorów nagród: Selden Mast, Henri Lloyd Polska, Ocean Sails, Aero-Vearft, Navcomm, 3 Sails, Księgarnii Morskiej i Almapress (całkowita pula nagród sięgneła ok. 30 tys. złotych)

- partnerom medialnym: SSI, Tawernie Skipperów, Magazynowi Prestiż i W Ślizgu, Młodemu Elblągowi, Radiu Gdańsk, SVN, Baatsans i Nowemu Kaliningradowi,

- a także za wyjątkowe zaangażowanie w projekt naszych regat i wyjątkowe nagrody dziękujemy Jerzemu Kulińskiemu oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Marszałkowi p. Jackowi Protasowi oraz p. Reginie Czymbor i p. Jerzemu Wciśle z Biura Regionalnego.

 

 

Naszemu współorganizatorowi PoZŻ dziękujemy za: 

- przygotowanie i rozesłanie certyfikatów potwierdzeń zgłoszenia

- przygotowanie miniszpanflag regatowych Sopot-Visby-Sopot

- orkiestrę na uroczystości rozpoczęcia regat

- zorganizowanie wszystkich swoich pomysłów, czyli obecność jachtu Copernicus na starcie, wyznaczenie całej palety honorowych sędziów, przygotowanie scenariusza oficjalnego rozpoczęcia regat i sprawozdania z regat,

- umożliwienie przeprowadzenia oficjalnego zakończenia regat zaraz po Gali Pucharu Bałtyku Południowego 

- oraz "profesjonalną" obsługę medialną - jedyny zrealizowany punkt z ustalonych założeń współpracy - według której pierwszy jacht na mecie zakończył regaty, Goodspeed wygrał regaty w KWR (sic!), cztery informacje prasowe (z 40 artykułów o regatach!) i jedno zdanie o SailBook Cup przy okazji informacji o Gali PBP! 

  

Które najlepsze ???

Wybieramy najlepiej zorganizowane regaty Zatoki Gdańskiej, zarówno od strony lądowej jak i regatowej

Które najlepsze?

Powrót

Partnerzy

Oficyna Morska Henri Lloyd Marynistyka POZMiW Polacy Dookoła Świata Aero Vaerft Jacht Film Baatsans.no Morka Porty 24 International Moth Mazurscy Sternicy Dansk Sejlunion Pogodynka.pl Tour de Fun SailForum Navinord Selden Mast Sunreef Yachts Ocean Sails Zew Oceanu Ocean TEAM My Sailing Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 PSKite Pod Omegą Navicula ZOZŻ Arek Rejs Photography AlmaPress Krzysztof Baranowski WFoil Group Warmia i Mazury Milka Jung Polski Klub Morski BRJ Design Eco Marine Power WakeShock Biszcza Team Klimatyzacja Rumszewicz Sailing Dinghy Atlantic ODYSEA Władka Wagnera SSPW PG Smoki Północy SOLOVELA.NET Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Bliski Caraibic Studio Borlenghi ServiolaBcn Puchar Polski Jachtów Kabinowych Navslide CSB WaveINN Karol Jabłoński Krzysztof Baranowski Marine Insight SailBookArnia SSI Jerzy Kuliński Jachtklub Elbląg
FB
Rejsy
Twitter
powrót