Nagroda prezydenta Gdyni dla potrójnych medalistek VGSD

0
685

OKAZAŁY SIĘ SENSACJĄ VOLVO GDYNIA SAILING DAYS – KATARZYNA GORALSKA I EWA ROMANIUK Z YKP GDYNIA ZDOBYŁY AŻ TRZY MISTRZOSTWA W KLASIE 420 – POLSKI, EUROPY JUNIORÓW I EUROPY EUROSAF. KAŻDA Z ZAWODNICZEK UHONOROWANA ZOSTAŁA NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA GDYNI W WYSOKOŚCI 4000 ZŁOTYCH.

Gratulując wielkiego sukcesu Wojciech Szczurek dodał, że zawodniczki są objęte programem Gdynia Saling Teams, stworzonego z myślą o naszych najlepszych żeglarzach: – „Wierzymy, iż ten projekt także pomaga w realizacji ambitnych sportowych marzeń. Bardzo się cieszę, że obie panie tak fantastycznie reprezentowały Polskę i Gdynię podczas imprezy.”

A to dopiero początek ich kariery, bo klasę 420 można uznać jako przygotowującą do 470-tek i startów w Igrzyskach Olimpijskich, które są najbliższym dużym celem Kasi i Ewy. Gdyńskie zawody to nie tylko sukcesy indywidualne, ale i całej reprezentacji – polska drużyna zdobyła Nation’s Cup za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu. Volvo Gdynia Saling Days, to impreza, która na stałe wpisała się w sportowy kalendarz miasta. Jej skala i rozmach w tegorocznym wydaniu to już europejski poziom  – zauważył Wojciech Szczurek. Wracamy do wspaniałych czasów, kiedy Polacy odnosili sukcesy. Medale naszych mistrzyń to zapowiedź wielkiej kariery i mam nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się, aby gratulować kolejnych zwycięstw – dodał prezydent.