Upalne i bezwietrzne Regaty o Puchar Prezydenta Olsztyna

0
516

Regaty z cyklu PPJK w Olsztynie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę SKYSAIL , przyciągnęły w tym roku 24 załogi w klasach T1, T2, T3, Omega Standard oraz DZ.

W dniach 08 – 10 sierpnia jezioro Ukiel i Baza Sportów Wodnych „ Słoneczna Polana” stało się miejscem rywalizacji  miedzy załogami oraz wspólnej zabawy. Regaty oficjalnie otwarto rano  9 sierpnia; niestety z przyczyn niezależnych od nikogo ( brak wiatru) wyścigi zostały odroczone do godz. 14.00; kiedy to komisja sędziowska pod czujnym okiem Jarosława Bazylko ( sędzia główny) podjęła decyzję o wyjściu na wodę. W sobotę rozegrano jeden wyścig podczas którego wyłonili się liderzy w poszczególnych klasach : T1 – Andrzela ; T2 –Rafa; T3 – LEGENDA II ; Omega Standard – Wierni Wałcz oraz DZ – Pablo i Bo Warmia.
Po słonecznym i prawie bezwietrznym dniu załogi bawiły się na żeglarskiej biesiadzie przy dźwiękach zespołu NINTH PASSENGER z Warszawy. Niedziela był już łaskawsza dla żeglarzy i przy słabym, choć zmiennym wietrze udało się rozegrać jeszcze 3 wyścigi.
W klasyfikacji ogólnej w klasie T1 na pierwszym miejscu utrzymał się jacht ANDRZELA
ze sternikiem Andrzejem Rygielskim; w T2 – nadal utrzymał się jacht RAFA którego sternikiem był Marek Kmieć, w T 3 –na najwyższym podium stanęła załoga LEGENDY II
z Michałem Brzozowskim, w klasie Omega Standard na pierwszym miejscu uplasowała się załoga jachtu POL97 z Adamem Perczyńskim a w klasie DZ na zwycięzcami została załoga jachtu PABLO z Jackiem Bohdanowiczem.

W niedzielne popołudnie dzięki hojnym sponsorom ( AQUA SPORT – P.W. MERCATO, SKYSAIL i Hangloos ) i organizatorom nikt  nie został bez nagrody. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w każdej klasie zostali uhonorowani pucharami i medalami a wśród wszystkich załóg rozlosowano nagrody niespodzianki wśród których znalazł się między innymi Silnik Yamaha F 2,5.

Na zakończenie gospodarze i organizatorzy  eliminacji PPJK o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna zaprosili wszystkich uczestników do udziału przyszłorocznych regatach już na nowych obiektach właśnie powstałego Centrum Rekaracyjno – Sportowego „UKIEL”